Dortmund Otobüsüne Saldırı!

Dortmund Otobüsüne Saldırı!

Almanya’nın köklü kulübü Dortmund’un futbol takımı otobüsüne saldırı yapıldı. Monaco ile Şampiyonlar Ligi maçı oynamak için otelden çıkan ve otobüse yönelen futbolcular, otobüse yerleştikten kısa bir süre sonra patlama meydana geldi. Patlama sonrasında otobüsün arka bölümdeki camı kırıldı. Cam kenarındaki bir futbolcu yaralanırken, otobüs güvenliğini sağlayan bir motorsikletli polis de yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Dortmund Otobüsü Hedef Alındı!
Patlamaya ilişkin açıklama gecikmedi. Saldırının bir terör saldırısı olduğu ve bu saldırının bombalı bir saldırı olduğu belirtildi. Detaylı araştırma yapan ekipler, olay yerine yakın bir alanda not buldu. Notun eylemi gerçekleştiren örgüt ile bağlantılı olduğu tespit edildi fakat not üzerinde nelerin yazdığının paylaşılmayacağı söylendi. Şuan hedef alınan Dortmund otobüsüne saldırıyı yapan terör örgütünün kim olduğu bilinmiyor.

Patmanın etkisi ise futbolcularda derinden hissedildi. Milli futbolcumuz Emre Mor’un da takım otobüsünde olduğu biliniyor. Futbolcular olay sonrasında yakınları ile iletişime geçerken, bir süre güvenli bir bölgede tutuldu. Maç ise ertelendi. Şampiyonlar Ligi’ndeki maçı olumsuz etkileyen bu durum sonrasında futbolcuların psikolojilerinin de iyi olmadığı söyleniyor.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0