Fındık Alımına Karar Verildi!

Fındık Alımına Karar Verildi!

Türkiye’de tekelciliğe neden olan fındık, TMO tarafından alınma kararı verildi. Türkiye’de yüksek miktarda üretimi gerçekleşse de tekelciliğin önüne geçmek isteyen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, artık bu sorunu ortadan kaldırmanın zamanı geldiğini belirterek bu yönde bir karar aldıklarını açıkladı. Kararın ardından fiyatlarda önemli değişiklik ve dalgalanmalar olacak.

Haftaya İlk Alım Gerçekleşecek!
Fındık alımı için fazla vakit kaybetmek istemeyen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, ilk alımını ise önümüzdeki hafta gerçekleştireceğini bildirdi. Fındık konusunda en fazla mağduriyet yaşayanın üretimde bulunan çiftçinin olduğunu belirten Bakan Faruk Çelik, bundan sonra üreticiye yönelik olumsuz durumlar sona erecek. Kimse alın terini hiçe sayamaz sözleri konuşmaya damga vurdu.

Fiyatlarda Artış Bekleniyor!
Üreticinin fındık üretiminden elde ettiği gelirin düşmesi, tekelciliğin olumsuz sonuçları ciddi sorun haline gelmiş durumda. Son 2 yıldır fiyatlar, verilen emeği karşılamadğını savunan fındık üreticileri, yeni çözümden ise memnun kalacak. Fiyatları düşüren tekelciler ise artık alın terini ödemek zorunda kalacak.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0