İzmir Buca’da Terör!

İzmir Buca’da Terör!

Halkta korku ve panik yaratmak amacıyla eylem hazırlığında olan iki terörist, bu kez İzmir’in Buca ilçesinde faaliyetteydi. Bir otomobil ile bir çöp konteynırında gerçekleştirilen patlamada 1 kişi ölürken, 1 kişinin de yaralandığı bilgisine ulaşıldı. Ölen kişinin ise, patlayıcının elinde infilak etmesi sonucu, teröristlerden biri olduğu anlaşıldı.

Hain teröristler bir kez daha İzmir’i hedef aldı. İzmir’in Buca ilçesinde meydana gelen iki ayrı patlamada 1 kişinin öldüğü, 1 kişinin yaralandığı bilgisi aktarıldı. Halkta korku ve panik yaratmak için harekete geçen iki terörist gece yarısından sonra Buca ilçesine geldi. Hazırladıkları el yapımı patlayıcılardan bir tanesini bir çöp konteynırına yerleştiren 2 terörist daha sonra, otomobille hareket ederek diğer patlayıcıları da çeşitli noktalardaki çöp konteynırlarına yerleştirmeyi ve bunları sonrada uzaktan patlatmayı planlıyorlardı. Ancak teröristlerin hain planları suya düştü. Otomobille diğer patlayıcıları yerleştirmek için hareket ettikleri sırada, araçtaki teröristin elinde bulunan patlayıcının infilak etmesi sonucu, büyük bir patlama meydana geldi. Gece saat 02.00 sularında meydana gelen patlamada halk paniğe kapıldı. Patlamada, patlayıcıları elinde tutan teröristin öldüğü, sürücü koltuğundaki diğer teröristin ise ağır yaralandığı öğrenildi. Yaralanan terörist, tedavi altına alınmak üzere ismi gizli tutulan bir hastaneye kaldırıldı.

Yaralı Olarak Yakalandı!
Olay sonrasında bölgeye gelen İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Bomba İmha Şube Müdürlüğü ekiplerinin incelemelerde bulunduğu sırada ise, önceden teröristler tarafından 300 metre uzaklıktaki çöp konteynırına yerleştirilen patlayıcı da infilak etti. Bu bölgede de incelemelerde bulunan emniyet ekipleri bu bombanın da el yapımı patlayıcı olduğunu tespit etti.

Tedavisinden sonra sorgulanan yaralı teröristin verdiği bilgiler ışığında teröristlerin patlayıcıları yerleştirdikleri noktaları tespit eden polis, bölgeyi güvenlik çemberine aldı. Gerekli önlemleri alınmasının ardından, bölgede emniyet güçlerinin incelemelerine devam ettiği öğrenildi.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0