Microsoft Edge Tasarruflu Çıktı!

Microsoft Edge Tasarruflu Çıktı!

Microsoft’un özellikle akıllı cihazlar için ürettiği işletim sistemi Windows 10 için, yenilikler yapılmaya devam ediliyor. Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen Windows 10 Creators güncelleştirmesi ile işletim sistemine yeni özellikler ve iyileştirmeler getiren Microsoft, kullanıma sunduğu Edge tarayıcısı için de bazı yenilikler getirildiğini duyurdu.

En Tasarruflusu Edge!
Microsoft tarafından akıllı cihazlarda kullanılmak adına üretilen Windows 10 işletim sistemi dünya çapında oldukça beğeni topladı. Milyonlarca kullanıcı tarafından hem akıllı cihazlarda hem de PC bilgisayarlarda kullanılan Windows 10 için Microsoft, her fırsatta durağanlıktan yana olmadığının sinyallerini veriyor. Windows 10 Creators isimli yeni bir güncellemeyle gelen Microsoft, yalnızca yenilenen işletim sistemi için değil, aynı zamanda eskiden aşina olunan bazı uygulamaların da iyileştirilmesine imkân tanıyor. Bunlardan bir tanesi de hiç şüphesiz yenilen Microsoft tarayıcısı Edge.

Edge için, kendi içinde yeni özellikler geliştirilmesinin yanında, Microsoft’un Edge’nin performansının iyileştirilmesi konusunda ciddi zaman ve emek harcadığı düşünülüyor. Edge’nin, işletim sistemine ait güç verimliliğinde önemli bir rol üstlendiğinin bilincinde olan şirket, bu kapsamda Edge’nin iyileştirme sürecine de büyük önem veriyor. Bunu ispatlamak adına harekete geçen Microsoft, Edge’nin ek bir ücret ödemeden de, kullanıcılara daha uzun süre çalışma imkânı sağladığını gösterdi. Özellikle, şirket içerik oluşturucu güncellemesinin yüklenmesinden sonra, tam ekran bir, örneğin, Vimeo videosunu çalıştırırken tarayıcı verimliliğinin ne düzeyde olduğunu göstermek istedi. Bu konuda çeşitli testler yürüten şirket, Edge’nin Chrome 57 ve Firefox 52 gibi üstün özellikli tarayıcıların önüne geçerek, Vimeo videosu çalışırken pillerin tamamen tüketilmesinin diğer tarayıcılara nazaran daha uzun sürdüğünü göstermiş oldu.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0