Tekstil Fabrikasında Patlama!

Tekstil Fabrikasında Patlama!

Tekirdağ’da bulunan bir fabrikada patlama meydana geldi. Sanayi sitesinde gerçekleşen patlama, ilk anda terör saldırısı olarak algılanırken, gerçek sonradan ortaya çıktı. Çerkezköy’deki Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikadaki patlamanın nedeni sızıntı olması. Kimyasalların sızmasıyla bir andap atlama meydana geldiği aktarıldı. Patlamanın nedeniyle çok sayıda kişi olaydan etkilendi.

Sanayi Sitesi Boşaltıldı!
Panik yaşanmasına neden olan patlamanın ardından kısa sürede Sanayi Sitesi boşaltıltı. Sadece güvenlik ve itfaiye araçlarının yer aldığı Sanayi’de çok sayıda kişinin kimyasalların neden olduğu patlamada duman nedeniyle zehirlenme tehlikesi geçirdi ve ilk alınan bilgilere göre 150’ye yakın kişi hastaneye sevk edildi. Sanayi sitesinde toplam 5 bine yakın kişinin bulunduğu ve patlamayla birlikte sanayi dışarısına çıkartıldığı açıklandı.

Olay yerinde yapılan incelemeler, bir firmanın kazanlarında reaksiyon oluştuğu ve beraberinde kazanın fazla ısınması patlamaya yol açmış durumda. Hastanelere sevk edilen kişiler hakkında valilik sağlık sorunu ile ilgili hiç bir problem olmadığını açıkladı. Kimyasal’ın neden olması nedeniyle bölgede tüm görevliler maske ile çalışıyor. Valilik, fabrika hakkında bir yaptırım uygulamaya gideceği yönünde bilgiler alındı.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0