Torun Maaşları Hesapta!

Torun Maaşları Hesapta!

Hükümet tarafından geçtiğimiz aylarda başlatılan proje kapsamında bugün ilk ödemeler yattı. Büyükanne projesi olarak sınıflandırılan proje kapsamında, belli yaş aralığındaki torunlara bakan büyükannelere maaş yatacağına karar verilmişti. Şartları taşıyan çok sayıda kişinin müracadıyla gerçekleşen kabuller geçtiğimiz ay netleşmiş ve maaş almaya hak kazananlar açıklanmıştı. Şimdi ise ödeme süreci bekleniyordu. Nihayet bugün, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, ilk torun maaşını hesaba yatırdı.

İlk etapta sınırlı bazı illerde uygulamaya konulan büyükanne projesinde bugün ödeme alanların sayısı 6500 olarak açıklandı. Büyükanneler için önemli bir pay olan bu maaşı almaya hak kazananların bir kısmı da önümüzdeki haftalarda ödemesini alabilecek.

2018 Yılı İçin Önemli!
Yüksek katılım gösterilmesine rağmen şartları taşıyanların azınlıkta olması sebebiyle az bir kitleye maaş verilebildiği açıklanırken, bu projeye dahil edilebilecek kişi sayısı da oldukça kısıtlıydı. Bir nevi test aşamasında olan büyükanne maaşları, 2018 yılı için daha büyük bir proje haline dönüşecek. Şuan Türkiye’de sadece bir kaç ilde uygulanabilen proje, 2018 yılında Türkiye’nin tüm illerinde uygulanacak altyapı ile vatandaşa sunulacak. Büyükanneler ise şartlara uygun olduğu taktirde maaş almaya hak kazanabilecek.

Şuan 10 il için dağıtılan ödemeler PTT’den alınıyor. Ödeme alacak büyükanneler, kimlikleri ile birlikte PTT şubelerine giderek ödemelerini talep edebilirler. Ödemeler, yatanlar ödemelerini istediği zaman PTT’den talep edebiliyor.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0