Tunceli’de Helikopter Düştü! 12 Kişi…

Tunceli’de Helikopter Düştü! 12 Kişi…

Tunceli’de acı haber! İçinde 7 özel harekat polisi, 1 hâkim, 1 astsubay ve 3 mürettebatın yer aldığı helikopterde, kaza sonucu kurtulan olmadı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konu ile ilgili açıklama yaparak, helikopterin düşme nedenini “olumsuz hava şartları” olarak ifade etti.

Tunceli’nin Pülümür ilçesinden saat 11.40 sularında havalanan helikopterde 7 özel harekat polisi, 1 hâkim, 1 astsubay ve 3 mürettebat yer alıyordu. Skorsky tipi helikopter ile havalandıktan 10 dakika sonra irtibatın kesildiğini ifade eden yetkililer, bir süre sonra helikopterin düştüğü bilgisine ulaştı. Üzücü kaza sonucunda helikopterde bulunan 12 kişiden kurtulan olmadığı açıklandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise kazanın sebebini olumsuz hava koşulları olarak açıkladı.

Sağ Çıkan Olmadı!
Emniyet Genel Müdürlüğü Diyarbakır Havacılık Şube Müdürlüğü’ne bağlı Skorsky S-70 Blackhawk tipi helikopter, talep üzerine saat 11.00 sularında havalandı. Tunceli’nin önce Nazimiye sonra da Pülümür ilçelerine geçen helikopter, komiserlik sınavına girecek olan polisleri, daha sonra da 1 hâkim ve 1 astsubayı da aldıktan sonra saat 11.40’ta havalandı. Havalandıktan 10 dakika sonra helikopterin telsiz teması kesintiye uğradı. Bu sırada bölgede yoğun kar yağışı devam etmekteydi. Yapılan tespitlere göre helikopterin Pülümür ilçesine bağlı Çambulak ve Kocatepe köylerinin 2 bin 500 metre yüksekliğindeki kırsal alana düştüğü öğrenildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle güçlükle devam ettirilen arama kurtarma çalışmalarının ardından, helikopterin enkazına ulaşıldı. Yapılan incelemelerin ardından helikopterde bulunan 7 özel harekât polisi, 1 hâkim,1 astsubay ve 3 mürettebattan kurtulan olmadığı bilgisine ulaşıldı.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0