Valilik Açıkladı! Kimyasal Yok…

Valilik Açıkladı! Kimyasal Yok…

Saatler önce Tekirdağ’da gerçekleşen patlama, büyük paniğe yol açmış, daha da endişe veren konu ise kimyasal sızıntısının olduğu yönünde bilgilerin ortaya atılması olmuştu. Çerkezköy’de gerçekleşen patlama, Sanayi Sitesi’nde fabrikaların kimyasal sızıntı yapmasına neden olabileceği endişesiyle patlamanın gerçekleştiği yer kısa sürede tahliye edilmişti. Ardındna müdahele eden her görevli maske takarak görevini yerine getirdi.

Kimyasal endişesi ile çok sayıda kişi hastaneye götürülürken, hastanede tedavi edilen vatandaşlara tedavi uygulayan doktorlar da maske takarak tedavi girişiminde bulundu. Olay yerinde patlamanın nedeninden çok, zarar verebileceği düşünülen kimyasal sızıntı üzerinde duruldu. Beklenen açıklama ise yapılan araştırma sonunda geldi.

Kimyasal Olmadığı Anlaşıldı!
Patlamanın gerçekleştiği yerde kimyasal bir sızıntı olmadığı Tekirdağ Valiliği tarafından resmi olarak duyuruldu. Vatandaşların kimyasal nedeniyle endişe etmemesini isteyen valilik, olaya ilişkin soruşturma başlattığını da bildirdi. Valilik tarafından fabrikanın ihmalkarlığı nedeniyle ağır bir ceza verilmesi bekleniyor. Sanayi sitesinde şuan ise hayat durmuş durumda. Tüm çalışanlar görevi bırakarak olay yerinden ayrıldı.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0