Yılın Otomobili Megane Seçildi!

Yılın Otomobili Megane Seçildi!

Türkiye’de her yıl düzenlenen etkinlikte seçilen yılın otomobili, 2017 yılı için de seçildi. 78 Dernek üyesinin oy kullandığı seçime göre Renault Megane Sedan, 4430 puan alarak zirveye oturdu. Megane Sedan’ın en iyi seçilme nedeni ise tek bir nedene bağlı değil. Çelitli nitelikler çerçevesinde değerlendirilen otomobiller, çok sayıda detay ele alınarak puanlandı. Megane Sedan’ın kazandığı yılın otomobili ödülünde toplam 25 model araç yer aldı.

Türkiye’nin Otomotiv Gazetecileri Derneği olarak bilinen OGD tarafından seçilen Megane Sedan’ın birinciliğinde, seçim sonrası yapılan açıklamada kriterlerden bahsedildi. Neden Megane Sedan seçildi diye düşünüyorsanız, jüri bu konuda tasarımın iyiliğine, yakıt tüketimine, otomobildeki inovasyona, fiyata göre değerlendirmelere yer verildi. benzer kriterler eşliğinde seçilen yılın otomobili konusunda Megane, çok fazla kimseyi şaşırttı diyemeyiz.

İlk 7’deki Otomobiller!
Megane Sedan’ın birinciliğinde onu zorlayan otomobiller ise en yakın puana sahip Peugeot 3008 ve Honda Civic oldu. Peugeot 3008 modeli oy kullanan üyeler tarafından 3990 puan aldı. Honda Civic ise yeni kasasıyla son zamanlar sıkça gündeme geliyor. Elde ettiği puan 3250 puan. Son 7’ye kalan otomobiller arasındaki diğer modeller Toyota C-HR 2870 puan, Volvo S90 1790 puan, Seat’ın yeni SUV modeli Ateca 1640 puan ve Mazda MX-5 1530 puan almayı başardı. Diğer 18 otomobil ise ilk 7’ye giremeden elendi.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0