AKPM’nin Kararına Tepki Artıyor!

AKPM’nin Kararına Tepki Artıyor!

Türkiye için AKPM tarafından alınan olumsuz karar, vekilleri harekete geçirdi. Tepki artarken, bir çok bakan, vekil ve parti başkanı konu hakkında açıklamalar gerçekleştirdi. Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi, Türkiye için flaş bir adım atarak Türkiye’nin siyasi denetime tabi tutulmasına yönelik karar verdi. Bu kararın doğru bir karar olmadığına yönelik açıklamalar her geöen dakika artıyor. Açıklamalar ise oldukça sert.

Konu hakkındaki en sert açıklamalardan biri bugün MHP genel başkanı tarafından yapıldı. Devlet Bahçeli, bu yönde alınan kararın kabul edilebilir yanının olmadığını, kabul edilemeyeceğini ve haksızlık olduğunu dile getirdi. AKPM’nin siyasi denetim sürecine dahil ettiğini yetkililere bildirmesinin ardından bunu kabullenmenin mümkün olmayacağına değinen Bahçeli, bu kararı reddettiklerini söyledi.

Önyargı Olduğunu Söyledi!
Devlet Bahçeli’nin açıklamalarında Avrupa’nın Türkiye’ye bakışında önyargı olduğunu belirtti. AKPM’nin öncelikli olarak bu önyargıyı ortadan kaldırarak objektif şekilde bakmasını belirttiğini söyleyen Devlet Bahçeli, Türkiye’nin yanlış tanındığını söyledi. Siyasi denetim kararı alanlara yönelik hastalıklı bir bakış açısının olduğunu da söyleyen MHP genel başkanı, bu durumun artık düzeltilmesi gerektiği yönünde mesaj verdi.

Uzun bir açıklama gerçekleştiren Bahçeli, Tükriye’nin Avrupa tarafından yıllardır dışlandığını ve günümüzde bunun en üst noktasına ulaşıldığını, buna neden olan bazı ülkelerin bulunduğunu söyledi. Bu yaklaşımın gerek Avrupa ülkelerine gerekse Türkiye’ye zarar verdiğini belirtirken, Türkiye’nin itilip kakılıp bir ülke olarak görülmesinin mümkün olmadığını açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’da Konuştu!
Değerlendirmede bulunan diğer bir isim ise Cumhurbaşkanlığı sözcüsü ve genel sekreteri İbrahim Kalın oldu. Devlet Bahçeli gibi Kalın’ın da sözleri, alınan karar karşısında oldukça sert oldu. AKPM’nin kıldığı bu kararın bir operasyon olduğunu savunan İbrahim Kalın, Türkiye’ye karşı pozitif düşüncesi olmayan bazı ülkeler tarafından yapılan algı ve Türkiye düşmanlığının bir getirisi olduğu bildirildi.

İbrahim Kalın’ın konuya ilişkin kısa açıklamasında yer alan diğer bir bilgi ise alınan kararın hakkaniyet içermemesi, Hakedilen bir karar olmaması ve siyasi denetime dahil edilmesinin maksatlı bir karar olduğu söylendi. İbrahim Kalın’ın bu açıklamalarını sosyal medya üzerinden gerçekleştirmesi de dikkat çekti.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0