Ali Atay’a Film Şirketinden Dava!

Ali Atay’a Film Şirketinden Dava!

Leyla ile Mecnun dizisinde canlandırdığı “Mecnun” karakteriyle zengin bir hayran kitlesine ulaşan, sevilen oyuncu Ali Atay, mahkemelik oldu. Bir sinema filmin rol açmak için imza atan ve peşin olarak 100 bin TL alan ünlü oyuncunun, 4 gün devam etmesinin ardından sete gelmediği ve filmin ertelenmesine sebep olduğu iddia edildi. Filmin ertelenmesi sebebiyle peşin aldığı 100 bin TL’yi geri ödemeyen Atay hakkında filmin yapımcıları tarafından dava açıldı.

Film Şirketi ile Davalık Oldu!
Ali Atay, bu kez mahkemelik olmasıyla gündeme geldi. Müstesna Film şirketi tarafından çekilecek olan “Gaza Gelen Adam” isimli sinema filminde başrolde yer alan Ali Atay iddialara göre, filmden alacağı 100 bin TL’lik ücreti peşin olarak almış, ancak 4 gün devam etmesinin ardından daha sonra sete gelmeyi bırakmıştı. Filmin ertelenmesine sebep olan Atay’ın aldığı peşin ücreti de geri ödememesi üzerine, Ali Atay’a Müstesna Film tarafından tazminat davası açılmıştı. İki yıl önce açılan dava ile İstanbul 32. İcra Müdürlüğü tarafından Atay aleyhine başlatılan icra takibi, ünlü oyuncunun yaptığı itirazla durdurulmuştu. Bu kez yapım şirketi tarafından Ali Atay için İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesinde itirazın iptali istemiyle karşı dava açıldı.

Dava dilekçesinde belirtildiği üzere, Ali Atay’ın yapım şirketini yarı yolda bıraktığı bu sebeple yapım şirketinin maddi zarara uğradığı ortaya çıktı. Müstesna Film Ali Atay’a fazlasıyla toleranslı davranarak, oyuncunun talep ettiği ücreti peşin olarak önceden ödediğini, ancak Atay’ın kötü niyetli olarak icra takibine itiraz ettiğini de belirtti. Sonraki süreçte ise yapım şirketi, Atay’dan yüzde 20’lik icra inkâr tazminatıyla alacağının tahsil edilmesini talep ediyor.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0