Apple CEO’su Tim Cook 23 Nisanı Kutladı!

Apple CEO’su Tim Cook 23 Nisanı Kutladı!

Dünya’nın iki numaralı markası olan Apple’ın CEO’su Türkiye’nin 23 Nisan’ı nı unutmadı. Herkesi şaşırtan bir kutlama gerçekleştiren Tim Cook, bir anda gündeme oturdu. Apple’ın başlatmış olduğu 23 Nisan temalı kampanyanın da etkisiyle Tim Cook, 23 Nisan’ı sosyal medya hesabı üzerinden kutladı. Bu kutlama binlerce RT alırken binlerce de beğeni topladı.

Apple, geçtiğimiz günlerde Türkiye’deki 23 Nisan’ı kutlama maksadıyla bir kampanya başlatmıştı. iphone ile Çekildi isimli kampanya 8-12 yaş aralığındaki çocuk bireyleri kapsıyor. Çocuklar tarafından iPhone ile çekilmiş renkli fotoğrafların sergilendiği fotoğraflar eşliğinde mesajını ileten Tim Cook, bu davranışıyla geniş yankı uyandırdı.

Kampanya dahilinde çocuklara özel eğitimler verilmesini sağlayan Apple, çocuklara mentorluk görevini üstlendi ve onları destekleyecek kişilerle çalışma imkanı tanındı. Apple’ın bu davranışı Türkiye’de her yıl kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı biraz daha özel kıldı. Tim Cook ve Apple, önümüzdeki yıl da benzer bir projeyle karşımızda olabilir. Anlaşılan o ki Apple, bu tür ulusal değerlere fazlasıyla önem veriyor ve destekliyor. Apple’ın bu kampanyası ve tebrik mesajı, Türkiye nezdinde olumlu tepkilere neden oldu. İşte o mesaj…

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0