Apple LG’den Destek Alacak!

Apple LG’den Destek Alacak!

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus için gün sayan Apple’ın, LG Display tarafından geliştirilen bir OLED ekran teknolojisi için, Güney Koreli rakibinden destek alacağı öne sürüldü. Söz konusu iddia LG Display bünyesinde görev yapan üst düzey bir yetkili tarafından dile getirildi. Konu ile ilgili açıklama yapan LG Display yetkilisi, Apple şirketinden küçük ve orta boy OLED ekran teknolojisi için sipariş talebi aldıklarını açıkladı. Söz konusu talebin henüz değerlendirilme aşamasında olduğunu hatırlatan Business Korea yetkilisi, OLED üretim teknolojisinin, kapasitesi ve yatırım hacminin konu ile ilgili Haziran ayında düzenlenecek olan olağanüstü bir toplantıda değerlendirileceğini ifade etti.

Samsung Yerine LG
Sektörün uzmanlarına göre, aslında yapılacağı söylenen söz konusu toplantı konunun geneli ele alındığında çok da önem teşkil etmiyor. Asıl önemli olan ABD’li teknoloji devi Apple’ın LG Display’in “üretim kapasitesini, yatırım hacmini ve karar zamanlamasını” çoktan kontrol etmiş olabileceği ile ilgili ayrıntılar olarak değerlendiriliyor. Bu durumda, Apple’ın orta ve küçük boy OLED ekran teknolojisi konusunda bir dünya markası olan Samsung Display ile bir süredir devam eden anlaşmasını iptal edebileceği anlamına geliyor.

Business Korea’dan açıklama yapan resmi üst düzey yetkili, ayrıca Apple’ın Mac Pro cihazı için de LG Display ile işbirliğine gidebileceğini de ifade etti. Bu durum her ne kadar HP ya da Lenovo gibi markalar düşünüldüğünde olağan görülse de, söz konusu şirket Apple olunca biraz sıra dışı olarak nitelendirildi. Zira estetik zevk kaygısı dışında bir nedenden dolayı Apple’ın düz yassı bir düzlemden eğik bir çizgiye geçmek istemesi pek tarzı bir hareket gibi görünmüyor. Apple’ın böyle bir hamlede bulunması için gerçek bir işlevselliğe ihtiyaç duyması gerekiyor.
Öte yandan, her ne kadar yukarıda bahsettiğimiz durumlar konuşulsa da, Apple’ın yakın gelecekte büyük bir proje için LG Display ile işbirliğine gitmesi ek olası görünmüyor.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0