Apple Watch’a Spotify Entegre Edildi!

Apple Watch’a Spotify Entegre Edildi!

Apple’ın dikkat çeken ürünlerinden olan Apple Watch’lar için, yepyeni uygulamalar devreye sokulmaya devam ediyor. Apple Watch kullanıcıları tarafından en çok yakınılan durumlardan bir tanesi ise, şüphesiz ki akıllı saatlerde herhangi bir müzik uygulamasının bulunmamasıydı. Konu ile ilgili harekete geçen şirket, şimdilerde Apple Watch için beğenilen müzik uygulaması Spotify’ı aktif hale getirmeye hazırlanıyor.

Spotify Entegre Edildi!
Apple’ın Apple Watch için geliştirdiği bu yeni özelliğe geçiş süreci ise bir hayli ilginç. Zira kullandığı Apple Watch cihazında bir müzik uygulaması bulunmamasının eksikliğini yaşayan uygulama geliştiricisi Andrew Chang, bir süre önce Snowy adını verdiği bir müzik uygulaması geliştirdi. Şubat ayında uygulamanın adını Spotty olarak değiştiren Chang, uygulamanın hem isim hem de içerik açısından git gide Spotify uygulamasına benzemesinden rahatsızlık duydu ve Spotify ile temasa geçti. Chang’in bu adımından etkilenen Apple ise, “bunu biz de yapabiliriz” demiş olacak ki, resmi yollarla Spotify ile anlaşma gitti.

Siri desteğiyle donatılacak olan Apple Watch Spotify uygulamasında, kaydırma tabanlı oynatma denetimleri gibi pek çok harika özelliğin de yer alması bekleniyor. Bağlı bir iPhone olmaksızın da, hareket halindeyken müzik dinleme imkanı sunacak Apple Watch’ta, çalma listelerini indirmenize imkan tanıyan, çevrimdışı senkronizasyon yetenekleri de yer alacak. Bütün bu özellikler hali hazırda, Andrew Chang tarafından geliştirilen Snowy uygulamasında yer alıyor. Ancak Apple Watch kullanıcılarının en büyük temennisi ise, bu özelliklerin Apple Watch’lara gelecek resmi Spotfiy uygulamasında da yer alması.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0