Balonların Patlaması 8 Kişiyi Yaraladı!

Balonların Patlaması 8 Kişiyi Yaraladı!

Yurdun her bölgesinde gerçekleştirilen 23 Nisan kutlamaları arasından bir tanesi 8 kişinin hafif yaralanmasına sebebiyet verdi. Batman’da bulunan Atatürk parkında sabah erken saatlerden itibaren başlayan 23 Nisan kutlamaları, sorunsuz şekilde start aldı. Fakat ilerleyen saatlerde organizasyondaki zaafiyet, 8 kişinin hafif olarak yaralanmasına sebep oldu.

Vali ve Belediye başkanının da dahil olduğu organizasyonda Türk bayraklı balonlar bir anda patladı. Yaklaşık 200 civarında bir arada tutulmuş balonun aniden patlaması, balonların yakınındakilere zarar verdi. Yaralanan 8 kişinin 3 tanesinin çocuk, 5 kişinin ise öğretmen olduğu belirtildi.

Tepki Vardı!
Balonların patlaması ise organizasyonu hazırlayan ve balonlardan sorumlu olan kişiye tepkiler verilmesine neden oldu. Olay yerindeki yaşanan bu patlama, kutlamalara gölge düşürürken, organizasyon balonların patlaması sebebiyle erken sonlandırıldı.

Patlamanın etkisi ile zarar gören 8 kişinin olayın yaşandığı Atatürk parkında tedavi gördüğü belirtiliyor. Yaralananların şuan sağlık durumlarının iyi olduğu da açıklandı. Valilik, durum hakkında daha sonra olaya ilişkin bir açıklama yaparak detay verdi. Patlamadan dolayı üzüntü duyduklarını fakat kimseye ciddi bir zarar gelmediği için mutlu oldukları aktarıldı.

Türkiye’nin diğer illerinde sabah saatlerinden itibaren kutlanan çocuk bayramı ise akşam saatlerine kadar sorunsuz şekilde devam etti.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0