Bankaların Yeni Hedefi Büyükanneler!

Bankaların Yeni Hedefi Büyükanneler!

Bankaların emekli bireylere dağıttığı promosyon ödemeleri süresince düzenlenen kampanyalar, şimdi de büyükanneler için düzenleniyor. Bilindiği üzere devlet, torunlarına bakan büyükannelere devlet desteği vererek ödeme yapıyor. Ödemeler ise PTT üzerinden başlamıştı. Fakat bankaların da devreye girmesi ile birlikte, büyükanneler ödemelerini istediği bankadan alabilecek.

Bu durum beraberinde yine bir rekabet alanı oluşturdu. Emeklilere ödenen promosyonlar için bankalar, emeklileri kendi müşterisi yapmak için çaba sarfediyor. Kimi banka daha yüksek ücret ödemesi yaparken, kimi ise farklı avantajlar sunuyor. Bankalar, emeklileri müşterisi yapmaya çaba sarfederken diğer tartaftan büyükannelerin de müşteri yapılması yönünde çalışmalar başladı. Artık avantajlar sadece emekliler için değil, büyükanneler için de yapılmaya başlandı.

Henüz Türkiye genelinde bir uygulama olmasa da zaman içerisinde tüm Türkiye’deki büyükannelerin yararlanacağı bir proje olması sebebiyle, bankaların şimdiden bu konuda adım atmasını sağladı. Bankalar, torun maaşını kendi bankalarından alması için müşterilerine çeşitli fırsatlar sunuyor. Bu avantajlar daha çok düşük faiz oranları, yatırımı teşvik edici detaylar olarak ortaya çıkıyor.

Yararlanan Sayısı Şuan Çok Düşük!
Şuan Türkiye’de belli illerde uygulanan büyükanne maaşını alan sayısı 6500 kişi. Bu rakam bankaların yeni avantaj sunması için yeterli bir sayı olarak görülmese de, nümüzdeki yıl bu rakamın artacağını düşünen bankalar, geç kalmak istemiyor. İlk ödemeleri geçtiğimiz ay içerisinde alan büyükanneler, bankalar için büyük önem arz ediyor. Şuanki 6500 kişiye dağıtılan maaşların gelecek yıl çok daha üzerinde olacağı biliniyor. Bu yıl uygulamaya konulan projeye toplam başvuru sayısı 100 bini aşmıştı. Projenin yeni olması nedeniyle her kesime ulaşamadığı da düşünülürse gelecek yıl büyükanne maaşı almak için başvuranları nsayısının 250 bini bulabileceği konuşuluyor. Tabi başvuru yapanların gerekli şartları taşıması da gerekli.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0