Barcelona’ya Bir Darbe de Juve’den!

Barcelona’ya Bir Darbe de Juve’den!

Şampiyonlar Ligi’nde son zamanlarda ilk tur maçlarında yüksek motivasyon sağlayamayan Barcelona, Juventus karşısında 3-0’lık yenilgi aldı. Bir önceki turda Paris temsilcisinden 4 gol yiyerek gol atamayan Barcelona, bu kez de İtalyan kulübüne boyun eğdi. 3 Gol yemesine karşılık gol atamayan Barcelona, tur şansını zora sokmuş durumda.

Barcelona’nın ikili eşleşmelerdeki ilk maçlarında yaşadığı problem ise İspanyol basınında ön plana çıkıyor. PSG’yi 4 gol yemesinerağmen ikinci maçta elemeyi başaran Barcelona, bu kez de Juventus’un farkını kapatarak tur arayacak. İkinci kez mucize olur mu bilinmez fakat İspanyol basını bu sefer turdan pek umutlu değil. Juventus’un kolay gol yemeyen bir takım görüntüsünde olması bunun en büyük sebebi.

Barcelona’ya Pozisyon Yok!
Barcelona maç boyunca topa daha fazla sahip olsa da Juventus sonuca gitmeyi bildi. Barça’ya maç boyu sadece 1 net pozisyon imkanı veren Juventus, dünyanın en önemli hücum hattına sahip olan takımlardan biri olan Barcelona’ya az pozisyon vermesi yankı buldu. Juventus’un en fazla güvendiği nokta defans hattı olsa da çeyrek final maçında hücum hattı da üzerine düşen görevi fazlasıyla yaptı.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0