Başakşehir Alt Yapı Kalecisine Emanet!

Başakşehir Alt Yapı Kalecisine Emanet!

Medipol Başakşehir ile Fenerbahçe arasında yarın oynanacak mücadelede iki takım kalesinde farklı isimler yer alacak. Başakşehir’de yaşanan talihsiz olay nedeniyle kadro dışında kalan Volkan Babacan ve ikinci kaleci Ufuk Ceylan, tedbir kararlı olarak PFDK’ya sevk edilmişti. Bu karar sebebiyle kadroda yer alamayacak iki oyuncunun yerine ise alt yapıda kalecilik yapan Faruk Çakır görev alacak.

Hem as kalecisi hem de yedek kalecisinin aynı anda ceza alması sebebiyle Başakşehir’in kalesinde büyük sıkıntı olacak. Henüz tecrübesi bulunmayan alt yapı kalecisi Faruk çakır, diğer iki kalecinin kadroda yer alamayacağının açıklanmasından bu yana yoğun şekilde çaba sarfedilerek maça hazırlanıyor. En kilit isim haline gelen Faruk Çakır’ın nasıl bir performans ergileyeceği merak ediliyor.

Fenerbahçe’de de Volkan Demirel Yok!
Medipol Başakşehir’de kaleci problemi yaşanırken, Fenerbahçe’de de as kaleci konumundaki Volkan Demirel cezası nedeniyle sahada olamayacak. Galatasaray derbisinde sarı kart görerek cezalı duruma düşen Demirel’in yerine Fabiano kalede yer alacak. Fabiano, Volkan Demirel’in olmadığı maçlarda kendini hep hazır tutmuş bir görüntü çizmişti. 29 Yaşındaki kaleci iki sezondur Porto’dan kiralanıyor.

Medilpo Başakşehir’deki tek sıkıntı kaleci problemi değil. Oyunu kurma görevi olan Emre Belözoğlu’nun da yine kupada görev alamayacak olması takım için en olumsuz etkenlerden biri. PFDK’ya sevk edilen diğer isim Yalçın Ayhan’da savuma hattı için en kritik isim. Egemen ve Bekir’in de oynayamayacak olması, Medipol Başakşehir’in maç boyunca savunma zaafları yaşayabileceğini işaret ediyor.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0