Başakşehir’de Şok! 4 Futbolcuya Ceza…

Başakşehir’de Şok! 4 Futbolcuya Ceza…

Sezonun sürpriz ekibi olarak takdir edilen Medipol Başakşehir’de rüzgâr tersine döndü. Son hafta oynanan Rizespor deplasmanında muhabiri darp eden Medipol Başakşehir futbolcuları, PFDK’ya sevk edildi. PFDK’ya tedbirli olarak sevk edilen futbolcular, tedbir nedeniyle PFDK’nın alacağı karara kadar forma giyemeyecek. Şampiyonluk dışında kupada da yoluna devam eden Medipol Başakşehir, Çarşamba günü çok kritik Fenerbahçe maçında eksik mücadele edecek.

Fenerbahçe Maçında 4 Futbolcudan Yoksun Olacak!
PFDK’ya tedbirli olarak sevk edilen futbolcuların isimleri, Emre Belözoğlu, Yalçın Ayhan, Volkan Babacan ve Ufuk Ceylan yer alıyor. Dört isim, A Spor muhabirini darp ettikleri gerekçesiyle PFDK’ya tedbirli olarak sevk edilmesinin yanı sıra haklarında soruşturma açılmasından kaynaklı savunma verecekler. Dört futbolcunun yokluğunda ise Abdullah Avcı, Fenerbahçe’ye karşı nasıl bir kadro çıkaracak merak konusu.

Kupa’da başarılı grafik sergileyen, bir önceki turda Galatasaray’ı da saf dışı bırakan Medipol Başakşehir, yarı final mücadelesinde Fenerbahçe’yi de eleyerek yoluna devam etmek istiyordu. Fakat hesaplar tutmadı. Dört futbolcusundan yoksun çıkacak olan Başakşehir’de adeta kaos yaşanıyor.

PFDK’ya sevk edilen oyuncular için yapılan açıklamada, PFDK’ya sevk edilme sebeplerinin Futbol Disiplin Taliması’nda yer alan 44. maddenin sebebiyet verdiği bildirildi. Bu madde, saldırı içeriyor.

Yönetimin de Ceza Vermesi Bekleniyor!
Türk futbol ve spor kamuoyu ise yönetimden ceza açıklaması, futbolculardan da özür bekliyor. Futbolcular, yaşanan olaydan sonra herhangi bir özür açıklaması yapmazken, Medipol Başakşehir yönetimi de sessizliğini koruyor. Maç günü kulüp başkanının yaptığı açıklamalardan sonra ikinci bir açıklama gelmezken, spor camiası bu konuda açıklık getirilmesini bekliyor.

Tedbirli sevkedilen futbolcular arasında Yalçın Ayhan ve Volkan Babacan’ın da yer alması, iki futbolcunun tekrar milli takım forması giymesini zora soktu. Bu konuda Fatih Terim’in de tutumu merak ediliyor.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0