Beşiktaş Avrupa’ya Hüzünlü Veda Etti!

Beşiktaş Avrupa’ya Hüzünlü Veda Etti!

UEFA Avrupa Ligi’nde tur için avantajlı görülen Beşiktaş, evinde oynadığı karşılaşma neticesinde Avrupa Ligi’ne veda etti. Yüksek mücadelenin sergilendiği maçta 90 dakika futbolculara yetmedi. Uzatma dakikalarında da gol sesi çıkmayınca maçta penaltı atışlarına geçildi. Penaltı atışlarında da eşitlik sağlanınca seri penaltı atışları kazanan tarafı ilan etti.

Maça çok iyi başlayamayan Beşiktaş, Lyon’un hücum presi yapması nedeniyle ileriye top taşımakta güçlük çekerken, Talisca’nın gelen kafa golü takımını öne geçirdi ve tur için büyük bir avantajın habercisi oldu. Fakat çok geçmeden Lyon’un maça denge getirmesi tüm planları bozdu. İkinci yarıda 58. dakikada sahneye yine Talisca çıktı ve skor 2-1’e geldi.

Fabricio Yıldızlaştı!
İlk maçta yediği hatalı gol, taraftarların tepki göstermesine neden olsa da Fabricio ikinci maçta mucizeler yarattı. Lyon’un baskı kurduğu Beşiktaş kalesinde önemli kurtarışların altına imzasını atan Fabri, maçın uzamasında önemli katkı sağladı. Lyon maç boyu Beşiktaş savunmasını geçse de Fabri’yi geçemedi.

90 Dakika Yetmedi!
90 Dakikası 2-1 biten maç, ilk maçın da 2-1 Lyon lehine sona ermesi sebebiyle uzatmalara gitti. Uzatmalarda denge bozulmadı ve gol gelmedi. Penaltı atışlarına geçildiği zaman ise iki takımda 5’te 5 yaparak penaltı kaçırmadı. Beşiktaş’ın ilk 5 penaltısını Babel, Atiba, Talisca, Cenk, Beck attı. Fakat seri penaltı atışlarında önce Tosic kaçırdı sonra Lyon’un da penaltıyı kaçırması ile seri penaltı atışları devam etti. Bu kez penaltıyı kaçıran isim Mitrovic oldu. Lyon ise bu kez kaçırmadı ve turu geçen taraf oldu.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0