Beşiktaş Tur İçin Sahada!

Beşiktaş Tur İçin Sahada!

Avrupa’daki tek temsilimiz kalan Beşiktaş, bu akşam çeyrek final mücadelesinde Lyon’u Vodafone Arena’da ağırlayacak. İlk maçı 2-1 kaybeden temsilcimiz, bu akşam oynayacağı mücadelede yarı finale çıkmak için mücadele verecek. Beşiktaş, eğer Lyon’u elemeyi başarırsa tarihinde ilk kez UEFA Avrupa Ligi’nde yarı finale yükselmiş olacak.

Aynı Olaylar Avrupa’dan Men Sebebi Olacak!
Lyon’da oynanan ilk maçta olaylar yaşanması nedeniyle maç öncesinde iki kulüp yönetimi ve taraftarlarına uyarı yapıldı. UEFA, olası benzer durumda iki kulübe de Avrupa’dan bir yıl men edilmesine yönelik karar verdiğini açıkladı. Bu nedenle İstanbul’daki maç için yönetim taraftarlara uyarıda bulunurken, Lyon bizim konuğumuzdur ve iyi şekilde ağırlanacaktır açıklaması geldi.

Lyon’un taraftarının gelmeyeceği de gelen bilgiler arasında. Sadece 5 taraftarının geleceği onların da iki kulüp tarafında yapılan anlaşmaya göre özel loca da misafir edileceği kaydedildi. 5 Kişi için büyük bir tribünü ayırmak istemeyen siyah beyazlı yönetim, bu kararını Lyon’a iletti ve karşılıklı anlaşma sağlandı.

Beşiktaş’ın deplasmanda atmış olduğu 1 gol ise siyah beyazlı takıma tur için büyük avantaj sağlamış durumda. Gol yemeden galip geleceği skorlar dışında 2 farklı üstünlükler Beşiktaş’ın turu geçmesine yarayacak. 2-1 Beşiktaş üstünlüğünde ise maç uzatmaya gidecek. Beraberlikler ise rakip takımın lehine bir sonuç ortaya çıkaracak.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0