Bruma İçin Milli Takım Seferberliği!

Bruma İçin Milli Takım Seferberliği!

A Milli takım için flaş iddia! Portekizli Bruma’yı Milli takım direktörü Fatih Terim’in ay yıldızlı forma çatısı altında milli yapmayı hedeflediği iddia edildi. Bruma’yı Galatasaray’a kazandıran Fatih Terim, şimdi de onu Türkiye A Milli takımında oynatmak için düğmeye bastı. Terim’in bu planı ise yeni ortaya çıktı.

Portekiz’de 21 yaş altı takımda sadece forma giyen Bruma, A Milli takım kadrosuna çağırılsa da forma giymedi. Bu nedenle Türkiye A Milli takımda oynama şansı bulunan futbolcuya Fatih Terim’in bu konuda bir teklifte bulunduğu ortaya çıktı. Bruma 2013 yılında Türkiye’ye transfer oldu ve ardından farklı kulüplere kiralandı. 4 Yıllık süre boyunca Galatasaray’ın futbolcusu olan Bruma, 1 yıl daha Türkiye’de futbol oynarsa Türk vatandaşlığı hakkı elde edebiliyor. Bu durumda Milli takım yolu açılan Bruma’nın A Milli olmasının önünde hiç bir engel kalmayacak.

Ayrılmayı Düşündüğünü Belirtmişti!
Bruma sezon başında bir ikilem yaşamış ve Galatasaray’dan ayrılacağı iddia edilmişti. Son olarak Galatasaray’da forma şansı azalan futbolcu bu günlerde de ayrılma kararını düşündüğü biliniyor. Açıklamalarında ayrılmayı ara ara düşündüğünü belirten Portekizli futbolcu, eğer Türkiye’de bir sezon daha kalırsa çok farklı bir kariyer onu bekliyor olacak. Fatih Terim’in Galatasaray yöneticileriyle görüşerek Bruma’nın Türkiye’de kalması için gerekenlerin yapılmasını rica ettiği söyleniyor.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0