Dev Derbiye Fırat Aydınus Atandı!

Dev Derbiye Fırat Aydınus Atandı!

Hafta sonu oynanacak dev derbi maçının hakemi belirlendi. Galatasaray, hafta sonu 28. hafta mücadelesinde Fenerbahçe’yi konuk edecek. Ligin üst sırasını önemli derecede ilgilendiren mücadele, ligin ikincilik ve üçüncülük sıralamasında önemli etkiye sahip. Türk Telekom Arena’da oynanacak mücadelede Fırat Aydınus düdük çalarak maçı yönetecek.

Fırat Aydınus bu sezon bir derbi yönetmedi. 2003-2004 Sezonundan bu yana ligde maç yöneten isim, uzun zamandır derbi yönetmiyor. Fakat yeniden yükselen formu, bu hafta ona derbi maçının yönetimini kazandırdı.

8 Kez İki Takımın Derbisini Yönetti!
Daha önce 8 kez Galatasaray-Fenerbahçe maçını yöneten Fırat Aydınus, yönettiği bu derbi karşılaşmalarında Fenerbahçe’nin bir maçla daha fazla galibiyete sahip olduğu ortaya çıkıyor. Fenerbahçe 3 kez kazanırken, Galatasaray 2 kez kazanabilmiş. Kalan 3 maç ise berabere sonuçlanmış. Bu maçların 7 tanesi lig maçı, bir tanesi ise Türkiye kupası.

Derbilerde çok fazla kart gösteren Fırat Aydınus, 8 karşılaşmada 7 kırmızı kart göstermiş. Sarı kart sayısı ise 40. Bu istatistik bize bu maçta da kırmızı kart olabileceğinin sinyallerini veriyor. Aynı şekilde en az 6-7 sarı kartın da olması muhtemel.

İki takım arasındaki mücadele 23 Nisan Pazar akşamı oynanacak.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0