Ev Dekorasyonunda En Yeni 4 TrendDekorasyon trendleri

Ev Dekorasyonunda En Yeni 4 Trend

Dekorasyon uygulamaları, evin mimarisini bile etkileyecek kadar kuvvetli bir uygulamadır. Moda ile entegre şekilde ilerleyen dekorasyon fikirleri, sürekli olarak kendisini güncellemektedir. Evin genelinde uygulanan tasarımlar, artık yaşam alanlarının bir kimliğe sahip olmasını amaçlamaktadır. Ev dekorasyonu uygulamalarındaki yeni trendler, evde daha estetik ve şık bir görüntünün oluşmasını sağlayacaktır. Trendleri takip etmek, evde oluşturulmak istenen tarzın yakalanmasında da doğru bir adım olacaktır. Çünkü doğru bir ev dekorasyonu, oluşturulan bütünlüğün trendlerin takip edilmesiyle sağlanacaktır.

Salonda Abajur Kullanımı

Salon, evin en önemli yaşam alanlarının başında gelir. Bu yüzden de salonda uygulanacak tasarımların, her zaman dikkatli bir şekilde sağlanması gerekir. Eskiden dekorasyon sadece odanın duvar rengini ve mobilyaların uyumunu içeren bir uygulamayken, artık günümüzde odada kullanılan eşya ve aksesuarları da içine alan çok geniş bir kapsamdır. Abajur seçiminde en kritik noktalardan bir tanesi, aslında renk seçimiyle başlamak olacaktır. Salonun genelinde uygulanan ana ve ara renklerin, abajur dizaynında da olması gerekir. Popüler uygulamalardan olan abajur kullanımının doğru şekilde gerçekleştirilmesi için, genellikle kanepe arkalarına konulması lazımdır. Aynı zamanda salondaki kolon önlerine de abajur konarak farklı bir hava yakalanır. Modern tarzda bir salon dekorasyonu bulunan evlerde, abajurların metal veya parlak bir görüntüde olması, salonda etkileyici bir odak noktası oluşturulmasını sağlayacaktır.

Antre Duvarları İçin Raflar

Günümüz ev mimarisinde, şehirleşmenin artması sebebiyle minimal bir yapı tercih edilmektedir. Bu yüzden de evdeki kullanım alanını arttırmak çok önemli bir konuma gelmiştir. Evdeki antreler, doğru kullanıldığı zaman kullanım alanlarına büyük katkı sağlayacak kısımlardır. Doğru bir dekorasyon trendi sayesinde, antre duvarlarına raflar eklenebilir. Rafların sağlam ve kullanışlı olması, aslında depolama veya tasarım harikası bir ürün olmasını sağlayacaktır. Rafların renk ve tarz tercihlerinde de, antrede kullanılan duvar boyası ve zemin rengine uygun yapıda olması gerekmektedir.

Banyonuzu Kullanışlı Hale Getirmek

Banyoda kullanım alanını arttırmak ve kullanışlı bir yapı yakalamak isteyenlerin, içeride birkaç farklı yöntem izlemesi gerekir. Öncelikle banyoda kullanışlı sepet ve kutular kullanılabilir. Bunun yanında, banyoya birçok malzemenin saklanabileceği ve korunacağı gömülü raflar eklenebilir. Banyonun küçük bir alandan oluşuyorsa, duvar boyunca aynalar kullanılabilir. Bu tarzda bir ayna kullanımı banyoya derinlik katacak ve olduğundan daha büyük görünmesine yardımcı olacaktır. Banyodaki dekorasyon fikirleri için en trend uygulamalardan bir tanesi de renkli kutu kullanımıdır. Hem farklı bir enerji hem de ekstra bir kullanım alanı katacak bu kutular, istenilen renklerde seçilebilir.

Yatak Odasında Renk Seçimi

Yatak odası, kişilerin dinlenmelerini ve diğer güne enerjik kalkmalarını sağlayacakları yaşam alanlarıdır. Bu yüzden yatak odasında trend ve doğru renk seçimleri gerçekleştirilmelidir. Yatak odasında kullanılan en moda renklerin başında beyaz ve gri uyumu gelmektedir. Bu sayede yatak odasının içerisinde eşsiz bir huzur sağlanır. Odanın içerisinde sakinlik isteyen ve geceleri doğru bir ışıklandırmayla farklı bir hava yaratacak olan mavi renk seçimi de, en çok kullanılan tercihlerden bir tanesidir.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0