Fenerbahçe Final Four’a İsmini Yazdırdı!

Fenerbahçe Final Four’a İsmini Yazdırdı!

Fenerbahçe erkek basketbol takımının başarısı devam ediyor. Türkiye’yi Euroleague’de temsil eden Fenerbahçe, son yıllardaki yüksek performansını yine Final Four’a kalarak gösterdi. Yunan ekibi Panathinaikos Superfoods ile eşleşensarı lacivertli takım bu akşamki serinin üçüncü maçında da kazandı. 79-61 Üstünlük kurduğu rakibini seride 3-0 yenerek Final Four’a kaldı.

Eşleşmede ev sahibi avantajını elinde bulunduran Panathinaikos Superfoods olmasına rağmen deplasmanda bu avantajı kıran Fenerbahçe, ilk iki maçı deplasmanda kazanmış, Euroleague tarihinde ilk kez deplasmanda ilk iki maçı kazanan takım ünvanına ulaşmıştı. Bu başarıyı perçinleyerek Final Four’a kalmak isteyen Fenerbahçe, İstanbul Ülker Arena’da hedefine ulaştı ve tıklım tıklım dolu olan salonda rakibini tüm periyotlarda üstün gelerek yenmeyi başardı.

Maç Boyu Üstün Devam Etti!
Fenerbahçe’nin Final Four’a kaldığı son üç sezonda da serileri hep 3-0 kazanması dikkat çekti. İlk periyotta 18-17 üstünlük kuran Fenerbahçe, ikinci periyotta da rakibine geçit vermedi ve ilk yarıyı 37-30 üstün kapattı. Üçüncü periyotta da değişiklik olmadı ve Fenerbhaçe’nin rahat olduğu periyot sonunda 52-42 üstün kapatıldı. Son periyota avantajlı giren Fenerbahçe, Panathinaikos’a sayı şansı tanımadı ve 79-61 skorla galibiyete uzandı.

Satılmayan Bilet Kalmadı!
Futbolda bu sezon boş tribünlere oynayan Fenerbahçe’de basketbol takımını destekleyenler ise adeta salonda bilet bulamıyor. Dörtlü finale kalmak için son adım olarak görülen Panathinaikos maçının biletlerinin tükendiğini maç öncesinde açıklayan Fenerbahçe yönetimi, taraftarlarına teşekkür mesajı iletti. Salon ise tıka basa dolu olurken, müthiş atmosfer maçın kazanılmasında büyük rol oynadı. Taraftarın gücünü alan basketbolcular maçın bitimiyle birlikte taraftarlarla birlikte karşılıklı tezahürat yaptılar.

Fenerbahçe’de 13 sayıyla en skorer oyuncu Bobby Dixon olurken, MVP ise Udoh oldu. Fenerbahçe’de zaman alan tüm oyuncuların yüksek katkı sağladığı maçın ardından tüm oyuncu ve teknik heyete yönetimin özel olarak yaptırdığı Final Four tshirtleri dağıtıldı.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0