Fenerbahçe Seriyi 2-0’a Getirdi!

Fenerbahçe Seriyi 2-0’a Getirdi!

Euroleague’de müthiş bir gece daha geride kaldı. Atina’da Panathinaikos’un ikinci kez konuğu olan Fenerbahçe, rakibini yine yendi ve Euroleague serisinde durumu 2-0’a getirdi. İlk maçı kazanmasının ardından ev sahibi avantajını ele geçiren sarı lacivertli takım, ikinci maçı da kazanarak tur şansını arttırdı. İkinci maçta ilk maçın tersine bir başlangıç olsa da, Fenerbahçe maç içerisinde kazanacağının sinyallerini verdi.

Maça ilk maçın aksine Panathinaikos daha iyi başlamasına rağmen ilk çeyreği Fenerbahçe üstün bitirdi. İkinci çeyreğe 22-20 önce başlayan Fenerbahçe, ilk yarıyı ise 45-43 önce tamamladı. Üçüncü çeyrekte bir kez öne geçme şansı yakalayan Panathinaikos, bu şansı iyi değerlendiremedi ve skor avantajını tekrar Fenerbahçe’ye teslim etti. Ardından bir daha öne geçemeyen Panathinaikos, son çeyrekte de başarı sağlayamadı ve temsilcimiz Fenerbahçe’ye 80-75 mağlup oldu.

Euroleague Tarihinde Bir İlk Gerçekleşti!
Euroleague basketbol tarihinde oynanan maçta Fenerbahçe ayrıca çok önemli bir başarının da sahibi oldu. Daha önce oynanan Euroleague karşılaşmalarında hiç bir takım play-off turunda deplasman avantajı bulunan takımı deplasmanda 2 kez üst üste yenerek duurmu 2-0’a getirememişti. Fenerbahçe ise bunu başaran Euroleague tarihindeki tek takım oldu.

Maçın bitiminden sonra Panathinaikos taraftarları elde ettikleri başarı nedeniyle Fenerbahçeli oyuncuları alkışladı. Seride üçüncü maçı Fenerbahçe kazanması halinde turu 3-0 geçecek.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0