Fikret Orman Lyon’u Suçladı!

Fikret Orman Lyon’u Suçladı!

UEFA Avrupa Ligi’nde geride bıraktığımız hafta içerisinde oynanan Lyon-Beşiktaş karşılaşmasındaki olayların ardından sessizliğini bozan başkan Fikret Orman, tüm yaşananlardan sorumlu Lyon yetkilileridir dedi. Lyon cephesinden gelen açıklamalar neticesinde basın toplantısı yapmak zorunda olduğunu belirten Fikret Orman, Lyon’un algı yaptığını düşündüklerini belirtti.

Beşiktaş’ın yaşanan olaylarda hiç bir suç teşkil edecek harekette bulunmadığını, yaşanan kötü olaylara rağmen her zaman yapıcı kalmayı tercih ettiklerini belirten Fikret Orman, bu konuda Lyon’un gereken özeni göstermediği ve farklı açıklamalarla UEFA’yı etkilemeye çalıştıklarını söyledi.Lyon’un Türk taraftarlara çok daha fazla bilet satarak gelirlerini de illegal yoldan arttırdığını savunan Orman, Lyon’un bu maç üzerinden yüksek gelir elde ettiğini de söyledi.

Lyon’a Aynı Muameleyi Göstermeyeceğiz!
Başkan Fikret Orman, maçın bir de ikinci ayağının olacağını hatırlattı ve Lyon’da kendilerine yapılan kötü davranışı onlara yapmayacaklarını belirtti. Lyon’un kendilerini iyi şekilde karşıladıklarını maç anına kadar herhangi bir sorun olmadığını fakat maçın başlamasına yakın tansiyonun arttığı ve istenmedik davranışlarda bulunduklarını söyledi. İstanbul’da bu tür olayların yaşanmasına asla izin vermeyeceğiz diyen Orman, Lyon’u en güzel şekilde ağırlama düşüncesinde olduklarını aktardı.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0