Fırtına 4 Can Aldı!

Fırtına 4 Can Aldı!

Meteoroloji’nin son günlerde yaptığı uyarıların ardından fırtına, ölüm getirdi. Hafta sonu yağmur, kar ve fırtınanın yoğun yaşandığı bazı illerde ölümler gerçekleşti. Pazar günü dört farklı ilde, fırtınanın şiddeti artınca dört kişi hayatından oldu. Fırtına sebebiyle il valiliklerinden yapılan ek uyarılar da fayda etmedi. Fırtınanın şiddetlenmesi, valilik tarafından vatandaşlara sokağa çıkmamaları yönünde açıklama ve uyarı yapılmasına neden oldu. Fakat çok sayıda vatandaş bu uyarıyı dikkate almadı ve can kaybına sebebiyet verildi.

Fırtına sebebiyle önlem alınması istenirken, lodosun vurduğu kentler özellikle Karadeniz bölgesindeydi. Artvin, Trabzon ve Ardahan illerinde fırtına yoğun yaşanırken, Akdeniz bölgesinde de Mersin, yoğun fırtınaya maruz kaldı. Tabi fırtına için uyarılar sadece bu iller için gelmemişti. Meteoroloji, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde bulunan bir çok il için uyarıda bulunmuştu.

Dört İlde Dört Can Kaybı!
Hafta sonunu olumsuz etkileyen fırtına, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarını da olumsuz etkiledi. Mersin’de fırtınanın sebep olduğu ilk ölüm gerçekleşti. Fırtınanın etkisiyle hareket eden bir araç, bir kişinin ölümüne neden oldu. İkinci ölüm haberi ise Trabzon’dan geldi. Ormanlık alanda yaşanan heyelana kapılan bir kişi can verdi.

Bir diğer kötü haber ise Ardahan’dan. Bahçede temizlik çalışması yapan bir kişi, komşunun çatısından uçarak gelen sac, rüzgârın da etkisiyle bahçedeki kişinin hayatına mal oldu. Sacın boynunu kestiği kadın kötü şekilde can verdi.

Artvin’de ise fırtına ağaçları yerinden söktü. Savrulan ağaçlar bir kişiye isabet etti ve can aldı.

Dört kişinin hayatını kaybetmesinin yanı sıra bir çok ilde fırtına sebebiyle çok sayıda kişi yaralandı. Özellikle tahribat gören elektrik direkleri, çatılar ve ağaçlar yaralanma ve ölümlerin baş sebebi olarak görüldü. Akşam saatlerinde fırtınanın dinmesi ise hayatı normale çevirdi.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0