Galatasaray’dan Beşiktaş’a Kupa Göndermesi!

Galatasaray’dan Beşiktaş’a Kupa Göndermesi!

Dün akşam oynanan Beşiktaş-Lyon mücadelesi sonrası UEFA Avrupa Ligi’ne veda eden Beşiktaş’a Galatasaray camiasından beklenmedik bir gönderme geldi. Lyon’a elenen ve yarı finalin kapısından dönen Beşiktaş’a gönderme yaparak bir paylaşımda bulunan Galatasaray, sosyal medya hesabı üzerinden bu paylaşımına yoğun tepki aldı. Tepki almasına rağmen Galatasaray’ın bu paylaşımı yayında tutmasına ise anlam verilemiyor.

Tarih Bir Kere Yazıldı
Galatasaray’ın Facebook üzerinden paylaştığı gönderide UEFA kupası yer alıyor. Yanında yer alan not ise Tarih bir kere yazıldı şeklinde. Bu mesaj, Beşiktaş’ın Avrupa Ligi’nde çok önemli bir virajdan elenmesinin ardından gönderildi. Türk futbol tarihinde bu kupaya Türkiye’de sadece Galatasaray sahip olmuştu. Fakat Beşiktaş’ın da bu kupayı almasına az kala elenmesinin ardından bu yönde yapılan paylaşım, pek hoş karşılanmadı.

Tepkiler ise sadece Beşiktaş taraftarından değildi. Bilinçli Galatasaray taraftarları da bu paylaşıma tepkili. Türk bayrağının taşındığı bir formanın Lyon’a elenmesi, Galatasaray yönetimini mutlu etmiş gibi bir izlenim uyandırmış durumda. Sarı kırmızılı camianın bu paylaşımı uzun yıllar unutulmayacak. İşte o paylaşım.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0