Galaxy S8, Diğer Serileri Geride Bıraktı!

Galaxy S8, Diğer Serileri Geride Bıraktı!

Samsung’un geçtiğimiz ay tanıtımını yaptığı Galaxy S8 modeline olan talep, firmayı fazlasıyla mutlu etmiş durumda. 2016 Yılında hüsran yaşayan Samsung, 2017 yılındaki başarısını, tüm geçmiş yıllardan daha üst noktaya taşıdı. Bunun en belirgin göstergesi ise Galaxy S8 satışları ve ön sipariş oranı. Firmanın sunduğu verilere bakılırsa Galaxy S serisinde bu zamana kadarki en çok talep gören cihaz, S8 serisi oldu.

Ön Sipariş Oranı %30 Yükseldi!
Samsung, bu zamana kadarki en fazla ön siparişi Galaxy S8 ile sağladı. Geçtiğimiz yılda sunulan cihaz ile kıyas edilen bu yılki S8 ön sipariş rakamlarında yüzde 30 oranında daha yüksek talep olduğu tespit edildi. Bu da Samsung’un önemli bir başarısı olarak kaydedildi. S7’ye göre daha yüksek ön sipariş almasının arkasındaki nedenler ise oldukça fazla. Geçtiğimiz yıl patlayan cihaz olarak tehlike saçan Note 7, Samsung’un prestij ve güvenilirliğini kaybetmesi adına firmayı kötü etkilemişti.

Bu yıl ise daha pozitif adımlar atan Samsung, ilk olarak Note 7’nin patlamasına ilişkin detayları sundu ve yeniden güven kazandı. Ardından ise Galaxy S8’e muhteşem tasarım ve yüksek ekran oranı entegre etti. Ve tabi bir çok yazılımsal özellik de beraberinde geldi. Üst sınıf cihazlar arasında ayırt edici çok fazla özelliğin olması. fiyatı yüksek olsa da talebi düşürmedi. Tüm veriler ele alındığında Samsung’un S8 modeli bir çok çevre tarafından en iyi olarak lanse edilmesi de yine ön sipariş ve satışların yüksek olmasında önemli etken.

Yüzde 30’luk artışın sadece S8 değil, S8 Plus’un da kapsadığını belirtmekte fayda var. Türkiye’de de satışa çıkan cihazın fiyatının yüksek olması, Türkiye’deki talebi şuan için olumsuz etkilediği düşünülse de satış oranının yüksek olduğu biliniyor. Üst sınıf telefon alacak kişilerin Samsung Galaxy S8, S8 Plus ve iPhone 7’yi öncelikli olarak inceledikleri görülüyor. Teknolojik özellikler olarak Galaxy S8’in daha geç piyasaya sunulması, daha yeni teknolojilerle donatılmış olması nedeniyle şu sıralar Samsung biraz daha avantajlı görülüyor. Apple severler ise iphone 8’e kilitlenmiş durumda.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0