Google’dan Yeni İş Platformu: Hire

Google’dan Yeni İş Platformu: Hire

Google piyasalardaki etkinliğini artırmak adına, kendini yenilemeye devam ediyor. Şimdilerde kariyer odaklı bir uygulama üzerinde çalışan Google, Yeni Zelanda merkezli Trade Me Jobs ile Avustralyalı Seek kariyer sitelerini devralarak, işe alım sektöründe “ben de varım” demeye hazırlanıyor.

“googlehire.com” adıyla kurulacak olan site ile prestijli kariyer siteleri arasındaki yerini almak için yola çıkan Google, yaptığı açıklamalarla Google Hire’ın, bulut tabanlı Gmail, Takvim ve Dökümanlar gibi G Suite verimlilik araçlarının sahip olduğu müşterileri hedef alan bir yol çizeceğini doğruladı. Google Hire ile kariyer planlamaları uygulaması sunmaya hazırlanan şirket, yeni internet sitesinde klasik kariyer sitelerinin yöntemlerini kullanacak. İşverenlerin çevrimiçi olarak aday başvurularını toplayıp işe alma sürecini daha etkin bir şekilde yönetmesine imkan verecek olan Google Hire ile, aynı zamanda iş arayan adayların da çevrimiçi bilgilerinin işverenlerle paylaşılması sağlanacak.

Google tarafından bu uygulamanın ne zaman faaliyete geçirileceği ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken, Trade Me Jobs sitesi bir süredir çevrimiçi olarak Google’ın kendi sistemlerini test etmekte olduğunu açıklamıştı. Ayrıca Axios.com isimli internet sitesinde açıklanan bilgiye göre, Google Hire’ın işverenlerin iş ilanlarını göndermelerine izin verdiklerini bildirmelerinin ardından, Greenhouse ve Lever gibi rakip hizmetlerle uygulamaları kabul ettikleri de belirtildi. Buna ek olarak, ABD merkezli teknoloji şirketleri de Google’ın kurumsal ve bulut bölümleri altında geliştirilen Google Hire’ı test etmekte olduğunun bilincinde olduklarını ifade ettiler.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0