Güvenpark İddialarına Yanıt Geldi!

Güvenpark İddialarına Yanıt Geldi!

Ankara’nın ünlü Kızılay Meydanı’nın simgelerinden biri olan Güvenpark anıtı ile ilgili iddialar için Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yanıt geldi. Bir süredir sosyal medyada dolaşan paylaşımlara göre, ünlü Güvenpark tarihi anıtının yıkılarak bölgeye bir cami inşa edileceği iddia ediliyordu. Güvenpark ve civarının bir ibadet alanı haline getirileceği iddialarını yanıtlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, iddiaların asılsız olduğunu vurguladı.

Sadece Küçük Bir Mescit Yapılabilir!
Sıra dışı uygulamalarla sık sık gündeme gelen Ankara Büyükşehir Belediyesi için bu kez farklı bir iddia ortaya atılmıştı. Sosyal medyada yer alan paylaşımlara göre, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara’nın simgesel değerlerinden biri olan ve Kızılay Meydanı’na yer alan Güvenpark ve çevresi, geniş bir ibadet alanı haline getirilecek ve tarihi Güvenpark anıtı yıkılarak yerine bir cami inşa edilecekti. Sosyal medyayı uzun süredir işgal eden bu paylaşımların doğruluğu tartışılırken, Ankara Büyükşehir Belediyesi konu ile ilgili açıklamada bulundu.

Söz konusu iddiaların asılsız olduğunu açıklayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, mevcut alanda herhangi bir değişikliğe gidilmeyeceğini açıkladı. Bölgede bir süredir Keçiören Metro İstasyonu inşaatının devam ettiğini belirten belediye yetkilileri, istasyonun hali hazırda yer altında olduğunu hatırlatarak, hem istasyonda görev yapan hem de Güvenpark dolmuş duraklarında hizmet veren çalışanların ibadet ihtiyaçları için, alanda sadece küçük bir mescit yapılmasının ihtimal dâhilinde olabileceğini dile getirdi.

Güvenpark içine cami yapılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını vurgulayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, tek planın küçük bir mescit inşa etmek olduğunu belirterek, bu projenin de henüz netlik kazanmadığına da işaret etti. Ayrıca tarihi Güvenpark anıtının da yıkılmasının kesinlikle mümkün olmadığını ısrarla vurgulayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, yapılması planlanan mescidin de 40-50 metrekareden büyük olmayacağını ifade etti.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0