HTC U İçin Tarih Verildi!

HTC U İçin Tarih Verildi!

Tayvanlı akıllı telefon üretim lideri HTC’nin, HTC U adıyla piyasaya çıkması beklenen son amiral gemisi telefonu ile ilgili sızıntılar gelmeye devam ediyor. Şirket şimdilik HTC U’nun Tayvan’da satışa sunulacağı tarihi 16 Mayıs olarak açıkladı ancak cihazla ilgili diğer ayrıntıları vermekten de kaçınıyor. Ancak, geçtiğimiz günlerde bir tanıtım videosu yayınlayan Tayvanlı şirket, HTC U’da yer alacak olan “Edge Sense” isimli bir özelliği, “eşsiz” olarak nitelendirilerek, HTC U’yu bekleyenler arasında ciddi merak uyandırmayı başardı.

HTC’nin Önemli Hamlesi!
“Edge Sense” özelliğiyle ilgili ayrıntılar pek gün yüzüne çıkmasa da, kulislerde konuşulan sızıntı haberler, bu özellikle ilgili bazı bilinmeyenleri şimdilik ortadan kaldırmış görünüyor. Bu bilgilere göre, HTC U’da bir uygulamayı başlatmak ya da fotoğraf çekmek gibi bazı işlemleri gerçekleştirmek için, isteğe göre sıkıştırılıp genişletilebilecek dokunmatik bir çerçeve ekranı yer alacak. Ancak “Edge Sense” özelliğine dair bilinenler şu an için bu bilgilerle sınırlı kalmış durumda. Cihazın diğer özelliklerine bakacak olursak, HTC tarafından geliştirilen bir amiral gemisi akıllı telefona yaraşır bir kapasiteyle karşılaşıyoruz. 5.5 inç QHD ekran, Snapdragon 835 SoC işlemci, 4 GB RAM ve 64 GB dâhili depolama alanıyla gelmesi beklenen HTC U’nun, Çin’de satışa sunulacak başka bir versiyonunda 6 GB RAM ve 128 GB dâhili depolama alanı yer alacak. 12 MP’lik ön ve arka kameralara bir de 3000 mAh’lik il kapasitesi eklenince, HTC U’nun LG G6 ve Galaxy S8 gibi üstün telefonlarla yarışacak düzeye gelmesi bekleniyor.

HTC U ile ilgili en büyük beklenti ise, cihazın söz konusu rakip akıllı telefonlardan, “Edge Sense” özelliği ile ayrışması olacak. Henüz tam olarak ne olduğu anlaşılamayan bu özellik ile ilgili ayrıntılı bilgilere de, herhangi bir aksilik olmazsa 3 hafta sonra ulaşmış olacağız.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0