HTC’nin Yeni Telefonu One X10!

HTC’nin Yeni Telefonu One X10!

HTC tarafından uzun süredir piyasaya sürülmesi beklenen HTC One X10’un ilk görüntüleri nihayet piyasaya sızdırıldı. Özelliklerine dair henüz hakkında net verilere ulaşılamayan HTC One X10 için açıklama yapmaktan kaçınan Tayvanlı teknoloji devinin, rakiplerini kıskandıracağı iddia edilen yeni orta segment telefonunun resmi tanıtımını gerçekleştireceği tarih ise, gizemini koruyor.
Tayvanlı ileri gelen teknoloji şirketlerinden HTC, arka arkaya piyasaya sürdüğü akıllı telefonlara adından söz ettirmeye devam ediyor. Satışa sunulan akıllı telefonlarıyla ülkemizde de oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşan şirket, yeni telefonları için de oldukça iddialı olacağının sinyallerini vermişti.

Orta Segmentte Yer Alıyor!
Bir önceki orta – üst segment telefonu HTC One X9’un halefi olacağı bilinen HTC One X10 ile piyasaları sallamaya hazırlanan şirketin, bu yeni modeldeki en büyük iddiasının ise batarya gücü olacağı konuşuluyor. Pil ömrüne odaklanacak olan HTC One X10 için şirketin yaptığı ile açıklama da, “büyük stil daha büyük pil ömrüyle buluşuyor” olmuştu. Öyle ki, özellikle orta segment ve orta – üst segment olarak değerlendirilen akıllı telefonlarda, şimdilerde, telefon işlemcileri, düşük güçlü çiplerin sağlam bir performans sunabileceği noktaya doğru geliştiği için, pil dayanıklılığına odaklanmak daha tercih edilebilir özellikler olarak göze çarpıyor. Kısacası, bu seviyedeki telefonların albenisini artırmanın en önemli yolu, batarya güçlerini üstün tutmaktan geçiyor. Pek çok teknoloji şirketinin uyguladığı bu üretim ve satış taktiğini örnek alan HTC şirketi de yeni cihazında bu özelliği ön plana çıkaracak gibi duruyor.

Yukarıda cihaza dair ilk görselin piyasaya sızdırıldığında da bahsetmiştik. Her ne kadar görsel piyasaya sızmış olsa da görsele bakarak telefonun teknik özelliklerine dair net bilgilere ulaşmak pek mümkün görünmüyor. Ancak, 3 GB RAM, 32 GB depolama alanı gibi tahmin edilen özelliklerin yanı sıra, görselin bize sunduğu bazı özellik tahminleri de yapılabiliyor. Zira görsele bakarak, cihazda çift tonlu LED flaş destekli bir arka kamera ile kameranın altında bulunan parmak izi okuyucusunu görmemek pek de mümkün değil.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0