İran’ı Sel Bastı! Çok Sayıda Ölü Var…

İran’ı Sel Bastı! Çok Sayıda Ölü Var…

İran’da şiddetini arttıran yağmurlar ülkeye felaketi getirdi. Doğu Azerbaycan Eyaleti’nde meydana gelen aşırı yağış, bölgenin bir anda sular altında kalmasına neden olmuş durumda. Hala yağmurun etkisini sürdürmesi ise bölgede işleri zorlaştırıyor. İlk alınan bilgilere göre ölü ve kayıp sayısı her geçen dakika artıyor. Kurtarma çalışmaları ise zor şekilde yürütülüyor.

25 Kişi Öldü!
İlk veriler 25 İran vatandaşının hayatını kaybettiği yönünde. Fakat acı haber bu kadarla kısıtlı değil. Bölgede 37 kişiden de haber alınamıyor. Kaybolan çok sayıda kişinin de hayatını kaybetmiş olabileceği düşünülüyor. Evlerin ve aramaların sel altında kalmasıyla yaşanan facia, yağmurun sel olması ülkede yas ilan edilmesine sebebiyet verdi. Doğu Azerbaycan Eyaleti şehrindeki çalışmaların karadan yürütülmesinin zor olması nedeniyle havadan müdahele edilmeye çalışılıyor. Bazı evleri sel alıp götürürken, kurtulanların bazıları ise evlerin yüksek katlarına çıkarak hayatta kalmayı başardı.

İran yetkilileri tarafından açıklamalarda bölgedeki diğer şehirlerde de küçük çaplı sel yaşandığını ve önlem alınması yönünde çağrıda bulundu. Vatandaşların tehlikeli bölgelerden uzaklaşmaları söylenirken, ölü olarak bulunan kişilerin de kimliklerinin tespitinin zor olduğu belirtiliyor.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0