İzmir Banliyö Seferinde Bomba İhbarı!

İzmir Banliyö Seferinde Bomba İhbarı!

İzmir’de banliyö seferi kısa süreli olarak durduruldu. Bomba ihbarı yapılan banliyö treni yolcuları durakta indirilerek tahliye edildi. Durakta bekleyen yolcuların da dışarı çıkması sağlandı ve ardından bomba imha ekipleri trene girerek aramada bulundu. İhbarın ise daha sonradan asılsız olduğu ortaya çıktı.

Cumaovası-Aliağa Banliyö treninde yaşanan olay Torbalı durağına gelmeden önce farkedildi. İhbar, makiniste ulaştıktan sonra makinist treni ilk durak olan Torbalı’da durdurdu ve yolcuların inmesini sağladı. Soğukkanlı makinist de daha sonra trenden çıkarak imha ekiplerinin arama yapmasını bekledi.

1.5 Saat Hizmet Durdu!
Jandarma’ya intikal eden olayda köpekler kullanıldı. Arama yapan jandarma ekipleri ve köpekler, trende herhangi bir ize rastlayamadı. Trenin temiz ve herhangi bir bomba şüphesi bırakmadığı tespit edildikten sonra banliyö seferleri kaldığı yerden devam etti. İzmir banliyö yolcuları bu gün yaşanan ihbar nedeniyle 1.5 saat banliyö kullanamadı. Bu nedenle bazı duraklarda yoğun kalabalık meydana geldi. Ulaşımın bir anda kitlendiği İzmir’de izban kullanamayan yolcular otobüs ve metroya yöneldi.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0