Kalbin İlacı Zeytinyağı!

Kalbin İlacı Zeytinyağı!

Yüzyıllardır mucizevi etkileriyle bilinen ve hemen hemen her alanda kullanılabilen zeytinyağı, günümüzde de önemini koruyor. Uzmanların ısrarla tüketimini önerdiği zeytinyağının, tam bir şifa kayağı olduğu yadsınamaz bir gerçek. Hal böyle olunca, zeytinyağının hem çiğ olarak hem de yemeklerde kullanımı büyük önem teşkil ediyor. Cilt sağlığında sinirim sistemine, kalp ve damar sağlığından boşaltım sistemine kadar vücut için muazzam faydaları olan zeytinyağından her gün iki kaşık içmek ise, kalbi uzun yıllar koruyan mucizevi bir yöntem olarak dikkat çekiyor.

Tedaviyi Uzakta Aramayın!
Doğada bulunan en mucizevi besin kaynaklarından biri olarak görülen zeytinyağının faydaları saymakla bitmiyor. Yaklaşık 5000 yıl önce keşfedilmesinden bu yana pek çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılan zeytinyağı, özellikle E ve K vitaminleri açısından zengin oluşuyla bilinmesinin yanında, zengin birer kalsiyum, demir, sodyum ve potasyum kaynağı. Çağlar boyu kozmetik ürünlerinde çokça kullanılan zeytinyağı, pek çok hastalığın tedavisinde de tavsiye ediliyor. Sindirim sistemine de büyük faydası olduğu bilinen bu mucizevi besinin, kalp ve damar sağlığı üzerindeki etkisi de göz ardı edilemeyecek kadar büyük.

Tüm Riskleri Azaltıyor!
Konu ile ilgili sürdürülen bilimsel araştırmalarla da, zeytinyağının düzenli kullanımı sonucunda kalp ve damar rahatsızlıklarına yakalanma riskini büyük oranda azalttığı ispatlanmış durumda. Bu doğrultuda uzmanlar, yemeklerle veya salatalarla tüketiminin haricinde, günde 2 yemek kaşığı olmak üzere ayrıca zeytinyağı tüketilmesini de öneriyorlar. Bu sayede iyi kolesterol olarak bilinen HDL’nin yükseltilip kötü kolesterol olan LDL’nin düşürülmesi sağlanarak, kişilerin kalp ve damar rahatsızlarına yakalanmasının önüne geçilmiş oluyor.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0