Kıdem Tazminatında Gelişme!

Kıdem Tazminatında Gelişme!

Kıdem tazminatına ilişkin son günlerde ortaya çıkan yeniliklere bir yenisi daha eklendi. Bilindiği üzere 1999 öncesi sigortalı olanlara bazı özel haklar veriliyor. 1999 Sonrasında değişen düzenle bir çok avantajı yitiren çalışanlar, 1999 öncesindeki hakları kullanmaya devam edebiliyor. Bu haklara bir yenisi daha eklendi.

Az Çalışanlara da Tazminat Var!
Alınan bilgilere göre çok az çalışma imkanı olan kişiler de kıdem tazminatı alabiliyor. Tabi 1999 öncesi için geçerli. Eğer 1999 Öncesinde sigortalı olarak çalıştıysanız 1 gününüz bile yanmıyor ve 1 gün için bile tazminat almanız mümkün. Tabi bu değer zamana göre farklılık gösteriyor. Hükümet tarafından kıdem tazminatına ilişkin düzenlemeler geldiği gibi 1999 öncesi sigortalılar için de avantajlar devam edecek gibi.

Kıdem tazminatındaki bu gelişmenin ardından çok sayıda kişinin tazminat hakkı olduğu ortaya çıkıyor. Aradan yıllar geçmiş olmasına rağmen o zamanki hakkını almak isteyenler başvuruda bulunabilecek. Tazminat alma hakkı bulunan kişilerin önümüzdeki günlerden itibaren taleplerinin alınması bekleniyor. Talebin yine de çok olmayacağı tahmin ediliyor.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0