Köprüde Gişeler Kalkıyor!

Köprüde Gişeler Kalkıyor!

İstanbul’da, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü serbest geçişe hazırlama uygulamasının bugün itibariyle başlamasıyla, hareketli günlerin yaşanması bekleniyor. Köprüde başlatılacak serbest geçiş için bugün sabah saatlerinde ilk çalışmalar gerçekleştirilerek 8 gişeden 4’ü trafiğe kapatıldı. Çalışmaların, köprüye adını veren 15 Temmuz gününde tamamlanması bekleniyor.

İstanbul trafiğine hareketli günler yaşatacak olan köprü çalışmaları bugün itibariyle başladı. Eski adıyla Boğaziçi Köprüsü olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün 3 ay içinde serbest geçişe hazır hale getirilmesi planlanıyor. Bu sabah saat 08.00 sularında başlatılan çalışmalarda Avrupa – Anadolu yönündeki 8 geçiş gişesinden 4’ü trafiğe kapatılarak, trafikte yaşanacak hareketli günlerin startı verilmiş oldu. Öyle ki, 3 ay sürmesi taahhüt edilen gişe kaldırma çalışmalarının trafikte büyük yoğunluk yaşanmasına neden olması bekleniyor.

Geçtiğimiz yıllarda Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Mahmutbey gişelerinde de benzer çalışmalar yapılmış ve aylarca süren bu çalışmalar yüzünden İstanbullular yoğun trafik problemine maruz kalmışlardı. Benzer sıkıntıların yaşanmaması için 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde bulunan 8 gişeden ilk etapta 4’ü trafiğe kapatıldı. 4 gişedeki çalışmaların tamamlanmasının ardından bu gişelerde serbest geçiş uygulaması başlatılacak. Bu gişelerin trafiğe açılmasının ardından ise, kalan gişeler trafiğe kapatılacak ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki çalışmaların köprüye adını veren 15 Temmuz Şehitler Günü’nde tamamlanması bekleniyor.

Çalışmalar boyunca vatandaşların trafikte mağdur edilmemesi için büyük çaba sarf edilecek. İstanbullu vatandaşların köprüyü kullanırken bekleme ve gecikme gibi sıkıntıları yaşamaması için ciddi önlemler alınacak ve vatandaşlara rahatlıkla seyahat edebilme imkânı sağlanacak.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0