LG X Power 2 Haziran’da Geliyor!

LG X Power 2 Haziran’da Geliyor!

Akıllı telefon piyasasında, son yıllarda yükselen bir ivme gösteren Güney Koreli teknoloji markası LG, bir bir piyasaya sürdüğü akıllı telefonlarının beğeni toplamasının ardından, hiç vakit kaybetmeden daha iddialı modelleri kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. G6’daki iddiasını sürdüren şirket, başka açılardan iddialı olduğu yeni modeli LG X Power 2’yi de, önümüzdeki yaz aylarında piyasaya süreceğini ilan etti.

Alışılmış akıllı telefon pazarlama tekniklerinin başında gelen ultra geniş ekran, sıra dışı tasarım gibi özelliklerin aksine, kullanıcıların bir akıllı telefondan beklediği özellikler genellikle iyi bir görüntü kalitesi, hızlı işlemci ya da uzun pil ömrü oluyor. Kullanıcıların bu görüşlerinden yola çıkan LG markası da, bu yönde çalışmalarını artırarak, geçtiğimiz yıl 4100 mAh pil gücü ve makul fiyatıyla dikkat çeken LG X Power isimli akıllı telefonunu piyasaya sürmüştü.

Nougat 7 Olacak!
Şimdilerde ise şirket, yaz aylarında LG X Power 2’yi kullanıcılarla buluşturacağının müjdesini verdi. Bir önceki modele göre, daha geniş ekran ve daha hızlı işlemeciyle gelecek olan bu yeni modelin en büyük iddiası ise, 4100 mAh’den daha büyük batarya ömrüne sahip olacak olması. 5.5 inçlik 1280 x 720 çözünürlükteki ekranı, 1.5 GHz MediaTek MT6750 işlemcisi, 2 GB RAM’i, 16 GB dâhili depolama alanı ve microSD kart ile genişletilebilen hafızası ile gelecek olan LG X Power 2’yi özel kılan en can alıcı özelliği 4500 mAh batarca gücü vadetmesi oldu. Uygulamalar verimli şekilde çalıştırıldığı takdirde, bu cihazın kullanıcılara 3 güne kadar çalışma imkânı sunması, çağımız akıllı telefonların en büyük problemi olan hızlı şarj tüketim problemini gidermek adına oldukça sevindirici bir özellik olarak öne çıkıyor. Uzun ömürlü çalışma süresinin yanında LG X Power 2, 13MP arka kamera ve 5 MP ön kamera, LED flaş desteği, Android 7.0 Nougat işletim sistemi de sunuyor.

264 Dolardan Satılacak!
Haziran ayında ilk olarak Güney Kore’de satışa sunulacağı ilan edilen LG X Power 2, piyasaya çıkış fiyatı da yine oldukça makul. 264 dolardan satışa sunulacak bu yeni cihazın, ABD’de 2018 Mart ayında raflardaki yerini alacağı tahmin ediliyor. Avrupa, Asya ve Latin Amerika için satışa sunulacağı tarihler ise henüz açıklanmış değil.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0