Liderler Tek Tek Tebrik Etti!

Liderler Tek Tek Tebrik Etti!

Türkiye’de sistemi değiştirecek olan referandumda başarı elde eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geç saatlerde yaptığı konuşma sonrasında bir çok hükümet adamından tebrik aldı. Diğer ülkelerin liderlerinin gece geç saatlerde Erdoğan ile telefon trafiğinde bulunduğu, telefonların tamamının ise tebrik nitelikli olduğu aktarıldı.

Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşarak ilk tebrik eden isim komşu ülke Azerbaycan’dan geldi. Azerbaycan’ın aktif olarak Cumhurbaşkanlığını yapan İlham Aliyev, Erdoğan’ı tebrik etti. İki dost ülkenin liderlerinin samimi oldukları biliniyor. Daha sonra ise Katar Lideri Şeyh Temim Hamed Al Sani oldu. Ardından Filistin Lideri Mahmud Abbas’ın da arayarak tebrikte bulunduğu aktarıldı.

Geç saatlerde alınan telefon görüşmesi bilgileri arasında öğrenilemeyen tebrik mesajlarını ileten isimlerin de olduğu düşünülüyor. Referandum sonrası bugün de yoğun bir telefon trafiğinin yaşanması, diğer ülkelerden de tebrik mesajının gelmesi bekleniyor. Avrupa ülkelerinin ise referandum sonrasında nasıl bir taraf olacağı bilinmiyor. Bir çok ülke tebrik mesajını iletirken Türkiye’deki siyasi liderlerin ise hepsi aynı görüşte değil. Özellikle CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu, çıkan sonuca itirazda bulundu.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0