Londra’da Akıllı Sokak İnşa Edilecek!

Londra’da Akıllı Sokak İnşa Edilecek!

Londra’da ilginç bir projenin temelleri atıldı. The New West End Company isimli bir işletme yönetimi şirketi tarafından geliştirilen bir projeye göre, Londra’nın ünlü Kuş Caddesi (Bird Street), dünyanın ilki “akıllı caddesi” haline getirilecek.

Akıllı telefon, akıllı bilgisayar, akıllı televizyon, akıllı ev, akıllı robot, akıllı bandaj ve benzerleri derken, bilim dünyası insanoğlunu bu kez “akıllı sokak” ile tanıştırmaya hazırlanıyor. Londra’da geliştirilen bir proje ile yalnızca yayalar için ayrılacak olan bir cadde, üstün teknolojiyle donatılarak “akıllı cadde” haline getirilecek. Londra merkezli bir işletme yönetim şirketi olan

Yürüyenlerin Hareketleri Algılanacak!
The New West End Company tarafından geliştirilen “akıllı cadde” projesinin gerçekleştirilmesi için gün sayılıyor. Bu yeni konsept ile Londra’nın ünlü Kuş Caddesi’nin akıllı hale getirilmesi planlanıyor. Cadde yalnızca yaya geçişine açık olacak ve caddede yürüyenlerin hareketlerini algılayacak olan bir sistemle donatılacak. Caddenin tamamı, satış için kurulacak pop – up mağazaların yönetimini üstelenen Appear Hear şirketi ortaklığında alışveriş merkezi olarak hizmet verecek. Projenin sahibi olan The New West End Company’ye göre de, Kuş Caddesi bundan böyle modanın, teknolojinin ve açık havada yemek yeme keyfinin modernize edilmiş bir merkezi haline gelecek. Bu sebeple, yeni kurulacak akıllı caddede yenilikçi adımlar atmak isteyen markalar için büyük bir arayışta olduklarını belirten The New West End Company, ünlü markalara bu projenin bir parçası olmaları için çağrıda bulundu.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0