Manisa’daki Deprem Tüm Ege’de Hissedildi!

Manisa’daki Deprem Tüm Ege’de Hissedildi!

İki gündür Manisa’da yaşanan depremler, tüm egede panik yaşanmasına neden oldu. Dün öğle saatlerinde 5.1 şiddetinde gerçekleşen deprem Ege’nin bütün illerinde hissedilirken, açıklamalara göre yaşanan ana depremin 6 şiddetinde hissedildiği yönünde. Yüksek şiddetli deprem, başta İzmir olmak üzere, Aydın, Uşak, Kütahya, Balıkesir, Denizli’de de hissedildi.

İlk verilere göre 5.1 şiddetindeki depremin çok sayıda artçısı da meydana geldi. En büyük artçı deprem 4 şiddetinde gerçekleşirken, depremin merkez üssü, Manisa Selendi olarak açıklandı. Bazı kaynaklara göre Manisa merkez olarak da geçen depremin tüm Ege’de korku yaratması da olası bir deprem ihtimalinde vatandaşların önlem almasına neden olmuş durumda. Gece saatlerinde de 2-2.5 şiddetinde artçı depremlerle sallanan Manisa, yoğun depremler yaşıyor.

İzmir’deki Fayları Tetiklemez!
Yapılan açıklamaların İzmir’de bulunan fay hatlarını etkilemeyeceği ve tetiklemeyeceği söylendi. Yaşanan 5.1 derecelik depremin ana şok türünde olduğu ve bu sebeple depremin çok daha yüksek hissedildiği bildirildi.

Yetkililerin fay hatlarındaki gerginliğin aktif olduğuna dikkat çekerken, artçı nitelikte düşük boyutlu depremlerin devam edebileceği belirtiliyor. Tekrar büyük bir deprem ise şuan için beklenmiyor.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0