Maria Sharapova’nın Cezası Bitti!

Maria Sharapova’nın Cezası Bitti!

Dünya tenisinin önemli ve güçlü isimlerinden biri olan Maria Sharapova, aldığı cezanın ardından yeniden kortlara dönüyor. 2016 Ocak ayında aldığı cezanın dolmasını bekleyen ve uzun süredir kortlardan uzak kalan eski dünyanın bir numarası Maria Sharapova, 26 Nisan 2017 itibarı ile cezasını doldurmuş olacak. Cezasını bitiren eski 1 numara, uzun ayrılığın ardından Almanya’daki turnuva ile kaldığı yerden devam etmek istiyor.

Stuttgart Açık’ta Yer Alacak!
Almanya’da düzenlenen Stuttgart Açık tenis turnuvasında yeniden boy gösterecek olan Maria Sharapova, yarın ilk mücadelesine çıkacak. Roberta Vinci ile karşılaşacak olan ünlü raketin uzun ara verdikten sonra nasıl bir porformansla geri döneceği akıllarda soru işareti durumunda. Kortlardan ayrı kalmasına rağmen antrenmanlarını aksatmadığı ve sık sık antrenman maçları yaptığı bilinen Sharapova’nın bu maçta kazanması kuvvetli görünüyor.

Hedefi Yeniden 1 Numara Olmak!
Bundan 13 yıl önce dünya devi Serena Williams’ı yenerek ilk kez grand slam turnuvası şampiyonu olarak yankı uyandıran Maria Sharapova, 17 yaşında bu hedefine ulaşmış, ardından bu başarısını sürdürmüştü. Toplamda 5 şampiyonluğu bulunan isim, doping skandalından önce dünyanın 1 numarası konumunda yer alıyordu. Fakat kortlardan ayrı kalması nedeniyle gerileyen tenisçi şimdi kaybettiği o sıralamayı yeniden elde etmek istiyor. Son şampiyonluğunu elde ettiği 2015 yılından sonra ilk kez iddialı şekilde turnuvada boy gösterecek olan Sharapova’nın turnuvaya ağırlık koyması bekleniyor.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0