Meral Akşener’den Yeni Parti Sinyali

Meral Akşener’den Yeni Parti Sinyali

16 Nisan Anayasa değişikliği referandumunda “evet” sonucunun çıkmasının ardından Milliyetçi Hareket Partisi’nde istifalar sürüyor. İstifa eden dikkat çekici isimler ile birlikte, gözler geçtiğimiz yıl istifa eden Meral Akşener’e çevrildi. Partiden istifa eden isimlerin sayısındaki artış ise, akıllara “yeni bir parti mi kuruluyor?” sorusunu getirdi. İddialara göre MHP’nin muhalif kanadında “hayır” kampanyası yürüterek istifa eden isimler, Meral Akşener’in kuracağı bir parti çatısı altından bir araya gelecek ve yeni partinin adı Milliyetçi Türkiye Partisi olacak.

İsmi MTP Olabilir!
Referandumun ardından MHP’den istifa haberleri gelmeye devam ediyor. Şimdiye kadar ise, 10 parti mensubu isim, istifa ettiklerini açıkladı. Sayının günden güne artış göstermesi de beklentiler arasında. Öyle ki parti içinde, hali hazırda, Meral Akşaner’i destekleyen pek çok isim bulunuyor. Hal böyle olunca, kulislerde “yeni bir parti kurulacağı” ihtimali değerlendirilmeye başlandı. Zira istifa edenlerin tamamı da yine Meral Akşener ile düşünce yapıları uyuşan isimler. Bu isimlerin Meral Akşener liderliğinde kurulacak yeni bir partinin altyapısını oluşturacak güçlü isimler olduğu da ortada.

İddialara göre, Meral Akşener, siyasi danışmanından ekonomistine, proje üreticisine, stratejistine kadar yeni bir kadro oluşturma yoluna gidiyor. Akşener’in bu isimleri kuracağı yeni bir parti bünyesinde bir araya getireceği ve partinin adının da çok yüksek ihtimalle Milliyetçi Türkiye Partisi (MTP) olacağı kulislerde konuşulmaya başlandı bile.
Akşener’in bir süredir, liderliğini Gültekin Uysal’ın yaptığı Demokrat Parti (DP) ile de temas halinde olduğu biliniyor. Meral Akşener ile ilgili bir diğer iddia da, DP ile yeni bir parti oluşumuna gidilebilecek olması. Bu sayede, Akşener’in her halükarda yeni bir parti kuracağına kesin gözüyle bakılıyor.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0