Muğla’nın Ula İlçesinde Deprem!

Muğla’nın Ula İlçesinde Deprem!

Merkez üssü Ula/Muğla olan 5.3 şiddetinde deprem meydana geldi. Ula ilçesine bağlı olan Kavakçalı Mahallesi’nden geçen fay hattındaki hareketliliğin neden olduğu deprem, panik yaşanmasına neden oldu. Uzun süredir yüksek şiddetli deprem ile karşılaşmayan Muğla halkı tedirgin oldu. Depremin korkusuyla kendini sokağa atanlar bir süre evlerine giremedi.

Vali tarafından yapılan bildiri ise korkulacak bir şey olmadığı yönündeydi. Can kaybına yol açmayan depremde maddi hasar da meydana gelmedi. Buna rağmen bölgede bazı önlemler alınarak AFAD ekipleri hazır bekletildi. Ek mesai yapan AFAD ekipleri, Muğla halkını bir nebze de olsa rahatlamasına neden oldu ve vatandaşların evlerine girmelerinde mahsur görülmediği söylendi.

Depremi yaşayanlar ise depremin çok şiddetli şekilde hissedildiğini aktardı. Depremin ardından bir çok kişi yakınlarını arayarak merakını giderdi. Depremin mal ve can kaybı yaratmaması sevindirirken, olası bir başka depremin akıllara gelmesi ise vatandaşların en büyük tedirginlik yaşadığı noktaydı. Fakat akşam saatlerinde meydana gelen deprem sonrasında geceyi vatandaşlar evine girerek geçirmeyi tercih etti. Gece ise küçük çaplı artçı depremler olduğu Kandilli Rasathanesi verilerince görülüyor.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0