Newcastle United Yeniden Premier Lig’de!

Newcastle United Yeniden Premier Lig’de!

Premier Lig tarihinin en önemli kulüplerinden biri olan Newcastle United, bu sezon Championship’de mücadele etmiş ve premier ligden uzak kalmıştı. Geçen sezon ligden düşen ve büyük hayal kırıklığına neden olan kulüp, kariyerine yeniden Premier Lig’de devam edecek. Bulundukları Championship’de ilk iki içerisinde bitirmeyi garantileyen takımda yüzler gülüyor. Alınan 4-1’lik Preston North End galibiyeti, bu durumu garantiledi.

1 Yıl Aradan Sonra!
Sadece bir sezon Premier Lig’den ayrı kalan kulüp, gelecek sezon Premier Lig’i garantiledi. Ligden düşmesi bir .ok farklı kulüp taraftarını da üzmüştü. 1892 Yılında kurulan ve İngiltere’nin en köklü kulüpleri arasında bulunan takımın Championship’de yer alması kulüp kariyeri açısından da pek kabul edilebilir bir durum olarak görülmüyor. Premier Lig’den sadece 1 yıl ayrı kalınması ve hemen yeniden lige çıkması ise sevindirdi.

Şuan bulunduğu Championship’de 88 puanı bulunan ve ikinci sırada yer alan Newcastle United, bir önceki sezon büyük bir form düşüklüğü yaşamış, sezon boyunca sadece 37 puan toplayabilmişti. Bu da köklü kulüp için ligden düşmesi anlamına geliyordu. Tarihinde önemli başarılar olan kulüp, Premier Lig şampiyonluğunu ise son kez 1927’de yaşamıştı. Tarihinde sadece 4 kez lig şampiyonu olabilen Newcastle United 90’lı yıllarda ise iki kez ligi ikinci bitirerek dikkat çekmişti.

FA Cup’da ise 13 kez finale çıkmış, 6 kez kupanın sahibi olmayı başarmıştı. Lige geri dönüşü ise muhteşem olacak gibi. Çünkü, ligden tekrar düşmek istemeyen bir kadro kurmak isteyen Newcastle United, sezonsonunda önemli transferler yapmayı planlıyor.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0