Obama Yeni Görevini Açıkladı!

Obama Yeni Görevini Açıkladı!

ABD’nin eski başkanı Barack Obama, görevi Donald Trump’a devretmesinin ardından ilk kez görüntülendi. Bir söyleşiye katılarak merak edilen soruları yanıtlayan Obama, yeni görevi ile ilgili ayrıntılara da yer verdi. 20 Ocak 2017 günü başkanlık koltuğunu Donald Trump’a devreden ABD eski başkanı Barack Obama, ilk kez kamuoyu önüne çıktı.

Katıldığını bir söyleşide, hakkında merak edilen sorulara cevap veren Obama 3 aylık sessizliğini bozmuş oldu. Chicago Üniversitesi Logan Sanat Merkezi’nde “Toplumsal Örgütlenme ve Sivil Katılım” konulu bir söyleşiye katılım gösteren Obama, başkanlık sonrası yaptıklarından ve yapacaklarından bahsetti. Söyleşi süresince yeni başkan Donald Trump ile ilgili herhangi bir söylemde bulunmaktan kaçındığı gözlenen eski başkan, bundan sonraki süreçte yerine getireceği en önemli görevin genç ve yeni nesil liderleri teşvik etmek olacağını dile getirdi.

Söyleşide ABD’nin pek çok bölgesinden, farklı okullardan gelen yaklaşık 400 öğrenciye seslenen Obama, özellikle sosyal medya konusunda öğrencileri uyardı. Bu konuda özellikle siyasete ilgi duyan ve kariyerini bu yönde planlamak isteyen öğrencilerin daha fazla dikkatli olması gerektiğine değinen eski başkan, kendisi için de samimi açıklamalarda bulundu. Lise hayatı boyunca yaptığı her şeyin sosyal medyada olduğunu düşünemediğini ifade eden Obama, “o fotoğraflarımı görseydiniz, muhtemelen beni ABD başkanı olarak seçmezdiniz” diye konuştu.

Gençleri Teşvik Edecek!
Ülkesindeki politik bölünme mevzusuna da değinen Obama, bu konuda gençlerin teşvik edilmesinin büyük önem taşıdığının da altını çizdi. ABD’de mevcut olan oy verme problemi gibi sıkıntıların da yine girişimci gençler sayesinde çözüme kavuşturulacağına duyduğu inancı dile getiren Obama, ABD’deki göçmenlik sistemini de eleştirdi.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0