PFDK’dan Yalçın ve Ufuk’a 5 Maç Ceza!

PFDK’dan Yalçın ve Ufuk’a 5 Maç Ceza!

Geride bıraktığımız hafta en çok konuşulan olay olan Medipol Başakşehirli futbolcuların muhabiri darp etmesi, bazı futbolcuların profesyönel futbol disiplin kuruluna sevk edilmesine neden olmuştu. Kritik kupa maçı öncesinde olayın yaşanması Medipol Başakşehir’e çıkan faturayı daha da ağır kılıyor. PFDK’ya dün tedbirli olarak sevk edilen 4 futbolcu için bugün karar verildi. Karar sonrası 1 futbolcuya para cezası, birine 1 maç ceza verilirken, 2 futbolcuya da 5 maçlık ceza verildi.

Ufuk ve Yalçın 5 Maç Yok!
Maçtan sonra muhabirin üzerine yürüyerek muhabire vuran Yalçın Ayhan ve Ufuk Ceylan, PFDK tarafından 5 maç oynamama cezası aldı. İki futbolcu ligde oynanacak son maçta sadece yerini alabilecek. Fakat iki futbolcu Medipol Başakşehir yönetimi tarafından kadro dışı bırakıldı. PFDK ayrıca iki futbolcuya 13 bin liralık para cezası da verdi.

Volkan Babacan’a 1 Maç Ceza!
Olayların içinde yer alan diğer isim olan Milli kaleci Volkan Babacan’a ise PFDK sadece 1 maçlık ceza verdi. Sportmenliğe aykırılık sebebiyle verilen bu cezanın yanı sıra Babacan’a da 13 bin liralık para cezası verildi. Volkan Fenerbahçe’ye karşı kupa maçında cezasını çekecek. Hafta sonunda ise görev verilmesi halinde sahadaki yerini alabilecek.

Emre Belözoğlu’na Para Cezası!
Takım için en önemli yere sahip futbolculardan biri olan Emre Belözoğlu ise PFDK’dan sadece para cezası aldı. Darp girişiminde bulunmaması, hafifletici sebep olurken, PFDK sadece 50 bin liralık ceza alması yönünde karar verdi. Bu durumda futbolcu Fenerbahçe ile oynanacak kupa maçında sahadaki yerini alabilecek.

Medipol Başakşehir takımının bu kararlara itiraz edip etmeyeceği bilinmiyor. Yalçın ve Ufuk için kadro dışı kararı veren yönetimin sezon sonunda sözleşmelerinin fesih edilebileceği de söylentiler arasında. İki futbolcu için karar önümüzdeki günlerde belli olacak.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0