Rajtoral’e Tören ile Veda Edildi!

Rajtoral’e Tören ile Veda Edildi!

Gaziantepspor’da yas yaşanıyor! Hafta sonu evinde intihar etmiş halde bulunan Frantisek Rajtoral için bugün Gaziantepspor tarafından bir anma töreni hazırlandı. Futbolcunun intiharının ardından üzüntüsünü paylaşan Gazintepspor yönetim ve teknik ekibinin yanı sıra stadyum içerisinde taraftarlar ve futbol dünyasından isimler yer aldı.

Gaziantepspor Arena Stadyumu içerisinde hazırlanan anma töreninde henüz ülkesine gönderilmeyen cenazesi, kırmızı güller, Frantisek Rajtoral’e ait fotoğraf ve iki ülkenin bayrakları yer aldı. Çek futbolcu için çok üzüntülü olduğu görülen teknik heyet ve yönetimin, böyle bir durum karşısında derin yara aldıklarını belirtti.

Sendromu Yenemedi!
Anma töreninde Frantisek Rajtoral hakkında konuşan İbrahim Kızıl tarafından yapılan açıklamada Türkçe öğrenmeye de başlamıştı dediği görüldü. Futbolcunun Türkçe konuşmaktan ve konuşmaya çalışmaktan keyif aldığı söylenirken, intihar etmesinin nedeni ise hala ortaya çıkarılamayan bir detay olarak kaldı. Sevgilisi tarafından da açıklama yapıldığı bilinen futbolcu için, sendromla boğuştuğu söylendi. Çek futbolcunun ülke basını tarafından daha önce tükenmişlik sendromu yaşadığı aktarıldı. Bu durumuatlatamadığı ve intihar nedeninin de bu olduğu üzerinde duruluyor.

Anma töreninde tüm futbolcu ve teknik heyetin Frantisek Rajtoral’i asla unutmayacaklarını, adam gibi adamdı sözleri öne çıktı. Futbolcunun ölümsüzleştirileceği de başkan İbrahim Kızıl tarafından söylendi. Frantisek Rajtoral için kulüp müzesinde özel bir yer ayrılacağı ifade ediliyor.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0